UFO v New Hampshire z roku 1966

08.12.2012 13:05

 

V blízkosti Hampton Falls (Velká Británie) se 29.3. 1966 odehrálo neobvyklé setkání druhého druhu. Přibližně v 16:15 se tenkrát desetiletý Benjamin Brackett procházel se svým dalmatinem po zalesněném pozemku za jejich domem. Pokračoval pěšinou, která vedla k rybníku, když si všiml něčeho, co bylo stříbrné barvy a sedělo to na blízkém hřebenu. Jeho počáteční myšlenka byla, že to byl „zbytek nějakého radaru“, který spadl a zachytil se ve větvích stromu. Když se přiblížil, všiml si nějaké „kapky nebo kydance“ s vyčnívajícími „střapci“, která byla připojená k nějaké tyči. Ta tyč byla odhadem 30-40 cm dlouhá a byla připojena k něčemu, co vypadalo jako „krabice“. Když na chvíli z toho plavidla uhnul očima, zmizelo z něj něco jako anténa. Od objektu nebyl dále než 22 metrů. Pak se k plavidlu přiblížil ještě blíže a povšiml si, že to sedí na třech „nožkách“.

Náhle se vzduchem ozvala rána, vycházející z tohoto objektu, což odválo jehličí ze stromů v nejbližším okolí. Současně začal objekt vydávat určitý zvuk a odlepil se od země. Pak se toto podivné plavidlo zastavilo ve vzduchu a začalo se otáčet po směru hodinových ručiček a znovu se posadilo.

Svědek oznámil, že tento manévr objekt učinil s „mechanickou přesností“. Dále, toto zařízení vydávalo zvuky „podobné elektřině“, což jej postrašilo a způsobilo to, že si myslel, že je to nějaký typ experimentálního vznášedla americké Air Force. Neobvyklý objekt měl tvar do písmene „L“ a byl přibližně 155 cm dlouhý a 105 cm vysoký. Jeho vnější struktura připomínala „korek“ a postrádala typický vzhled naleštěného hliníku. Každá z těch tří noh měřila asi 50 cm. Na spodní části byl tmavohnědý obrácený „lavór“ nebo nějaká kopule, která měřila zhruba 60 cm. Mělo to tři malé díry vejcovitého tvaru, které byly natočeny ve směru zraku pozorovatele.

Na hořejší části plavidla si všiml dvou malých okének, která byla přibližně 2,5 cm v průměru. Díry byly asi 15 cm od sebe, ale byly příliš malé, aby se dalo vidět podrobnosti uvnitř. Trojnožka vypadala, že je z nějakého, do čtverce tvarovaného materiálu, který měřil 2,5 cm v průměru. Zatímco byl Benjamin zvědav, co se bude dít dál, uslyšel znovu sérii elektrických zvuků, které objekt vydával. Pak se ze spodku objektu ozvala znovu rána a ten se vznesl asi do výše 3 metrů. Následně nato se na setinu vteřiny zastavil a pak horizontálně zamířil jihovýchodně po asi 7 metrech. Pak se objekt znovu na setiny vteřiny ve vzduchu zastavil, otočil se o 60°, vystřelil rovně a zmizel z dohledu. Objekt za sebou zanechal na zemi fyzické stopy a podrobná zpráva od očitého svědka o tomto jedinečném případu pozorování v ufologii je k dispozici na NICAP/CUFON.

 

Michael Schratt, 29.8. 2011

 

Překlad: Karel Rašín  

Diskusná téma: UFO v New Hampshire z roku 1966

canada goose femme pas cher https://www.scoutconsultinggroup.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok