UFO. čo to vlastne je?

27.05.2012 10:32

Milan Banáš

 

1

V súčasnosti sú vedci, zaoberajúci sa mimozemskými civilizáciami, rozdelení do dvoch táborov. Prvý tábor verí v to, že “niekde” vo vesmíre existuje vyspelý život, ba dokonca celé mimozemské civilizácie. Druhý tábor túto teóriu striktne popiera…

 
Tábor neveriacich vedcov má v rukáve obrovský argument. Ním je fakt, že počas niekoľko tisícročnej histórie ľudskej civilizácie sa začali objavovať správy o objektoch na oblohe až v 19. storočí. Prečo mimozemšťania, ak naozaj existujú, čakali takú dlhú dobu na to, aby začali navštevovať našu planétu, ak sú takí ako sa o nich hovorí? Inteligentní, vyspelí a s technickými vymoženosťami o akých sa nám ani nesnívalo. Prečo sa zaoberajú práve nami? Obyčajnými chudákmi z modrej planéty, ktorí im nesiahajú ani po členky. Vedci, ktorí su presvedčený o existencii UFA okamžite vracajú úder otázkou, že prečo my, ľudia, používame na výskum laboratórne myši… ?
Takéto útoky a protiútoky medzi vedcami budú trvať až dovtedy, kým sa neobjaví nepopierateľný dôkaz o tom, či mimozemšťania naozaj existuje alebo nie.
Prvý tábor disponuje omnoho väčším počtom dôkazov, ktoré sú však nepotvrdené, nejasné a o ich dôveryhodnosti by sa dalo polemizovať. No bežného človeka dostanú do pochybností. Tu je zopár zaujímavostí, ktoré laickú verejnosť môžu, no aj nemusia, presvedčiť o tom, či sme alebo nie sme vo vesmíre sami.

Zmrzačené zvieratá

V malom mestečku v USA boli farmárske zvieratá miestnych obyvateľov niekoľko nocí za sebou zabité minimálne čudným spôsobom. Mŕtvym zvieratám chýbali pohlavné orgány, uši, vnútorné orgány, kosti, zuby, pričom pôda okolo nich bola nedotknutá a nikde ani kvapka krvi.
Čo alebo kto dokáže rozrezať zvieratá chirurgickou presnosťou a odstrániť vnútorné orgány dokonca aj kosti bez toho aby prelial čo i len kvapku krvi. Čo alebo kto dokáže poraziť 300 kilového býka bez náznaku súboja?

 

Únosy

Tisícky ľudí na svete hovorí o stretnutí ba až unesení mimozemšťanmi. Hovoria o štíhlych vysokých tvoroch s veľkou hlavou. Opisujú, ako ich mimozemšťania uniesli, avšak od tohto bodu sa výpovede postihnutých ľudí rôznia. Niektorí hovoria len o časovej strate, iní zase aj o paralizovanosti, odobratí kožnej vzorky či dokonca o zákrokoch páchaných na ich telách. Zaujímavým a kurióznym prípadom je prípad jedného Američana, ktorého podľa jeho slov mimozemšťania uniesli na ich loď na to, aby ho neznáma žena sexuálne vzrušila a hneď odišla. Načo bolo mimozemšťanom pravé toto, nechápe nikto. Každý si na tuto otázku môže zodpovedať podľa svojej fantázie.
Prečo tisíce ľudí vydáva až desivo identické svedectvá o stretnutí s niečím cudzím, neznámym. Nepoznajú sa, sú od seba niekoľko tisíc kilometrov vzdialení a podrobnosti ich zážitkov nemajú možnosť získať. Tak prečo sú takmer vo všetkých príbehoch zastúpené rovnaké menovatele ( oslepenie veľkou žiarou, a telách) ???
Toto je najdiskutovanejší fenomén v problematike UFO. V 70. rokoch sa začali objavovať neznáme, nevysvetliteľné, záhadné kruhy v obilí. Tieto kruhy sa stali po krátkom čase svetovou senzáciou, ktorú nikto nechápal a nemal pre ňu racionálne vysvetlenie. Potom ako pozorovatelia s hrdosťou oznámili verejnosti, že prišli na systém tvorenia obrazov v obilí, sa pravidla úplne zmenili. Akoby niekto načúval … Z jednoduchých prostých kruhov sa stali zložité schémy symbolov, ktoré sa už nenachádzali len v obilných poliach, ale aj na zamrznutých plochách jazier.

Čo alebo kto dokáže vytvárať mystické, pre nás ľudí nepochopiteľné, kruhy v obilí na celom svete bez toho, aby zanechal za sebou nijaké stopy?
Toto je jedno z najväčších tajomstiev, na ktoré ľudské pokolenie nemá racionálne vysvetlenie. Môžeme len rozmýšľať, či niekedy nadíde chvíľa, keď budeme môcť so 100 percentnou určitosťou povedať , že UFO a mimozemské formy života existujú alebo nie.
A na záver zaujímavý výrok jedného ufológa na konferencii v New Yorku v roku 1995 :
“Vyrastali sme s myšlienkou, že sme sami. Sami na tejto planéte, sami v tej to galaxii. Diania, ktoré sa práve teraz dejú, nám ukazujú, že to tak nieje. Nie sme sami! Sú tu mimozemské formy života, ktoré sem prichádzajú a zaujímajú sa o náš spôsob života. Skúmajú nás. Otázkou je, dokedy im “len” skúmanie bude stačiť… “
Veríte a stotožňujete sa s týmto výrokom alebo ho pokladáte za nepodložené tvrdenie, ktoré nemusí znamenať nič? Rozhodnutie je na vás.

 

publikované na: mysteria.sk

 

 

Diskusná téma: UFO. čo to vlastne je?

nike air max homme pas cher https://www.printandpacktt.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok