Trvalá vzpomínka na Roswell

26.01.2022 18:39

Autor: Karel Dudek

To místo se jmenuje Roswell, a nachází se v Novém Mexiku, na jihu USA. Nic podstatného, že? Nyní by však měli zase zbystřit milovníci záhad, mimozemských civilizací i konspiračních teorií. Druhého července 1947 totiž nedaleko Roswellu spadlo na pozemku jednoho farmáře… Co to bylo, o tom se vedou spory dodnes.

Mnozí také dodnes bědují nad tím, že farmář nemlčel. Bohužel, způsobil rozruch a oficiální instituce začaly jednat. Na pár dní uklidily farmáře do bezpečí za mřížemi a nálezu se zmocnily zelené mozky. Tím se nad případem zavřela voda. Vysvětlení, že se jednalo o meteorologický balon, nikdo neuvěřil. Za nález balonu se nezavírá. Mlčení mělo pochopitelně jediný následek. S konspiračními i jinými, naprosto fantastickými teoriemi, se roztrhl pytel.

Co to vlastně je UFO? Přeloženo to znamená, neidentifikovaný, létající předmět. Takže to v žádném případě neznamená jenom a pouze něco, čemu se říká, létající talíř. Vidíte-li na obloze zářící objekt, a nevíte, oč se jedná, je to z vašeho úhlu pohledu UFO.

UFO to pro vás bude až do chvíle, kdy vám nějaký astronom řekne, že jste viděli planetu Venuši. Pokud se však při víkendové grilovačce na vaši zahradu snese mimozemská loď, a přijdou další hosté na večeři, už se o UFO nejedná, protože vy již jasně víte, s kým máte tu čest.

Jak se zachovat, pokud spatříte UFO? Nežijete ve Francii, takže zde platí beze zbytku přísloví, mlčeti zlato. Proč do toho míchám Francii? Pokud ve Francii oznámíte policistovi, že jste viděli UFO, nedá vám dýchnout, ani vás neodveze do Bohnic. Učiní záznam, protože hlášení spadá pod ochranu vzdušného prostoru státu.

Je proto třeba si neustále připomínat, že nemůžete poskytnout takový důkaz, aby vám skeptici uvěřili. Ať řeknete či předložíte cokoliv, obviní vás z podvodu. Bohužel, doba jim nahrává, protože současná výpočetní technika vám vyrobí tak věrohodný trik s pozorováním, který by vám odborníci starší generace spolkli i s navijákem. Netřeba se tím však trápit. Máte zajímavý zážitek, který vám nikdo nevezme, a ušetříte si průpovídky o nutnosti pobytu v psychiatrické léčebně.

Druhý červenec je Světovým dnem UFO. Trvalá vzpomínka na Roswell. Mimozemšťané rázem dostali reálné obrysy. Antropocentrismus se poprvé zachvěl. Že by na těch bajkách o bozích, kteří uměli létat, něco bylo? Problém, který se řeší dodnes. Důkazy, nad kterými opravdu stojí se zamyslet, se míchají s podvrhy, které nejvíce škodí serióznímu bádání.

Plevy a zrno bude třeba roztřídit. Jak? Vědeckými metodami, jiný způsob nemá šanci. Doba už nazrála k tomu, začít pátrat systematicky. Vždyť i my o sobě dáváme vědět. Téměř jedno století letí prostorem do nekonečna naše rozhlasové a půl století i televizní vysílání. I my tím říkáme, tady jsme. Světový den UFO není svátkem šílenců. Mimozemské civilizace, to znamená řešit stovky otázek. Vojenských, kulturních, náboženských. Věda snad brzy pochopí, že nemůže stát stranou.

 

zdroj:   https://nasregion.cz/svetovy-den-ufo-trvala-vzpominka-na-roswell-175797/  

 

Diskusná téma: Trvalá vzpomínka na Roswell

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok