Travis Walton – rozhovor

03.12.2012 23:18

“ …matně jsem se rozhlédl, abych se ujistil, kdo jsou lékaři okolo mne. Můj zrak mě ovšem neklamal. Okamžitě mě zachvátil pocit hrůzy, když jsem si uvědomil co vidím, a že rozhodně nejsem v nemocnici. Hleděl jsem přímo do očí odporné bytosti…..s obrovskýma, hnědýma očima! Zběsile jsem se opět rozhlédl kolem sebe, byly tam tři. Zahltil mě pocit hrůzy a hysterie…! “  Travis Walton

 

 

 

5.listopadu roku 1975 sedm mužů pracujících jako dřevorubci v severovýchodní části státu Arizona, pozorovalo neobvyklý, zářící objekt na obloze. Jeden z nich, Travis Walton, nezodpovědně opustil bezpečí jejich vozu, aby se podíval zblízka o co jde. Z ničeho nic jak se blížil k objektu, byl zasažen a vržen několik metrů zpět jakýmsi světelným, nebo energetickým paprskem. Ostatní vše v šoku sledovali a poté nastartovali auto a v panice z místa ujeli. Když celou událost nahlásili na policii, přestože by něco takového nikdy neudělali v souvislosti s UFO, kdyby to neviděli na vlastní oči, byli podezíráni z vraždy. Pět dní trvalo rozsáhlé pátrání po Travisovi, či jeho tělu, avšak bezvýsledně. Náhle se po pěti dnech znovu objevil, očividně dezorientován, zmaten a bez možnosti vysvětlit rozumně co se stalo a kde byl. Ve své knize Fire in the Sky Travis Walton do detailu popisuje do dnešní doby zatím nejlépe zdokumentovaný a prokázaný únos mimozemšťany, příběh svého nezodpovědného chování, setkání s podivnými nelidskými bytostmi a jeho návrat do naší reality, kde ho poté čekalo další trauma v podobě policejních výslechů, nátlaku novinářů a médií a také nevěřících a mnohdy agresivních “odborníků”, kteří pravidelně zpochybňují a zesměšňují podobné případy a problematiku UFO celkově. Autor živě popisuje zoufalý boj s realitou naší doby o to, aby byl vyslyšen a aby se jeho příběh bral vážně, protože to co se stalo, rozhodně není nic co by si člověk přál a na čem by mohl zbohatnout.

V roce 1993 natočil režisér Robert Lieberman film, který bohužel, ačkoliv je oficiálně natočen na základě skutečných událostí, mnoho detailů bylo zkresleno a upraveno pro potřeby filmového průmyslu. Celý snímek proto nakonec působil spíš dojmem částečně Travisův zážitek zesměšnit a ututlat.

Všechny podrobné informace o celém incidentu a ukázky z knihy lze najít na jeho webové stránce  www.travis-walton.com

Travis Walton se v dnešní době poměrně brání jakékoliv větší popularitě a jen zřídka se objevuje veřejně na konferencích, či podobných akcích. A proto jsme velice rádi, že nám poskytl krátké exklusivní interview na kongresu v Laughlinu.

M: Skoro celý svět sledoval příběh Vašeho únosu. Změnilo se o té doby něco? Měl jste nějaké další osobní zážitky, další únos, či setkání s neznámými bytostmi?

TW: Víte, lidé mi začali volat viděli jsme to, či tamto, co si o tom myslíte. Jednoho dne mě zavolali, abych vzal videokameru, že to musím vidět. Natočili jsme velký zářící disk na obloze, který měl jakési čtyři nohy trčící na spodní straně, jakoby přistávací zařízení, ale později po důkladnější analýze jsme zjistili, že z tohoto kruhového objektu také visí jakýsi kabel, či provaz s velkou krabicí na konci. Ukázalo se, že to není nic jiného než obyčejný meteorologický balon. Později se také trochu šeptalo, že pilot na místním letišti něco viděl, proletěl kolem a prý to bylo obrovské, ale myslím, že událost nebyla až tak jak se šířilo mezi lidmi. Myslím, že pilot nebyl vůbec přesný v popisu toho co viděl a vše bylo poměrně pochybné od samého začátku. Nicméně, mnohokrát jsem řekl, kdyby se mi cokoliv dalšího stalo, nebo kdybych měl nějakým způsobem oživit více vzpomínek z mého incidentu, nemyslím, že bych s tím chtěl jít na veřejnost, protože jsem měl už tak dost nepříjemností s tím co se ví.

M: Takže to byla do současné doby pouze a jediná událost ve Vašem životě co se UFO a únosů týká?

TW:  Ano, to je asi tak vše o čem bych se zmínil….

M: Přinesl tento incident také něco pozitivního do Vašeho života od doby, kdy se vše událo?

TW: Ano, mnoho jsem se naučil, myslím, že celá událost mi rozšířila obzory o tom, kdo je u moci, kdo řídí život kolem nás a kdo jsou opravdový experti a odborníci a tak, víte, pokaždé, když se vám něco velmi špatného přihodí, musíte se rozhlédnout kolem a zkusit najít něco dobrého na celé věci. Jak říkám, nahlédl jsem více do zákulisí dění….

M: Co si myslíte o bytostech se kterými jste se setkal? Jaké byly motivy jejich počínání? Bylo Vám sděleno odkud přicházejí?

TW: Někteří lidé spekulují, že na mě chtěli provést nějaký lékařský experiment, další spekulují o tom, že se mi naopak snažili pomoci napravit můj zdravotní stav poškozený mojí blízkou a neplánovanou přítomností v okolí jejich kosmické lodě…nevím. Nebylo mi řečeno odkud přicházejí a můžu vpodstatě spekulovat o čemkoliv. Ať už to byly bytosti z jiné planety, jiné dimenze, nebo možná jen pozemský produkt nějakého šíleného armádního projektu, nevím, nemám žádné informace o tom odkud pocházejí.

M: Co pro Vás bylo nejhorším zážitkem celého únosu? Byla to skutečnost sama, či více to co následovalo v dalších letech, jako trauma, vzpomínky…?

TW: Nejhorší zážitek, který dominuje všem nočním můrám jsou ty jejich obrovské oči, obrovské oči, které na vás hledí bez jediné známky soucitu, či jakéhokoliv cítění jak je obyčejnému člověku v takové situaci, jakoby hleděli zkrze vás, cítil jsem se velice bezmocný, vyděšený a ohrožen. To je ta skutečnost sama. Mnoho trauma, které následovalo po incidentu mělo souvislosti s pocity a lidskými reakcemi. Emoce, psychika a tak……

M: Zajímal jste se někdy o problematiku UFO před Vaším únosem? Měl jste vůbec nějaké ponětí, že tyto věci existují? 

TW: Jen velice málo, myslím, že každý během života zaslechne tu a tam nějaké zprávy podobného typu, jednou byl dokonce report v místních novinách o jednom případu zmrzačeného dobytka na farmě, policie to vyšetřovala, tak to bylo celkem zajímavé.

M: Zmínil jste krátce film, který byl podle Vaší události natočen. Jste spokojen s konečným výsledkem tak jak Hollywood prezentuje co se tenkrát opravdu stalo v tomto filmu?

TW: Ne, vůbec nejsem spokojen. Víte, film měl velký efekt na lidi a určitým způsobem je donutilo se vžít do našich situací a pocitů, kterými jsme prošli, nicméně přál bych si, aby tvůrci zůstali více věrní skutečným faktům a událostem tak jak se opravdu stali. Přemýšlím o tom, že bych nějak přiměl filmaře udělat remake, novou verzi filmu, kde by vše bylo podáno věrohodně, i kdyby to měl být nízkorozpočtový snímek, bude to lepší, když se lidem řekne tak jak to opravdu bylo.

M: Chcete říct, že to bylo trochu zmanipulováno?

TW: Absolutně, snažili se to pojmout víc komerčně než bylo třeba, svým hollywoodským stylem dalo by se říct…

M: Měl jste někdy nějaké potíže s policií, armádou, či různými tajnými agenty po Vašem incidentu? Bylo Vám někdy vyhrožováno o případu nemluvit, nebo něco podobného?

TW: Samozřejmě, FBI agent mě navštívil jednoho dne a snažil se mi namluvit spoustu nesmyslů, které potom sepsal do jakéhosi přiznání, které po mě chtěl podepsat. Já nic takového nepodepsal, protože to zkrátka nebyla pravda a tak se mě snažil pak vydírat.

M: Takže Vám vpodstatě bylo vyhrožováno?

TW: Ne přímo, ale tak nějak pochopíte během konverzace a mezi slovy jejich “dobrou radu”, či “doporučení” čemu se vyhnout…

M: Zaujala mne konekce s panem Hynekem, kterou jste zmínil. Byl to právě on kdo oficiálně vyšetřoval Váš únos? Co bylo důvodem Vašeho kontaktu s ním?

TW: Ano, zapojil se sice trochu později, protože jiná organizace vyšetřující UFO fenomén mě kontaktovala dříve, ale ano, on také vyšetřoval můj případ, udělal několik rozhovorů se mnou a s mojí matkou, poté zveřejnil report v médiích, že můj případ není podvod a že moje osoba byla neprávem vystavena mnoha tlakům a stresu ze strany veřejnosti a médií a nařknutí ze lží a polopravd. Na zadní straně obalu mé knihy je citát pana Hyneka, kde doporučuje přečíst knihu od začátku až do konce pozorně. Měl jsem s ním velice dobrý vztah po celý zbytek jeho života.

M: Lidé v České republice mají stále poměrně negativní postoj k problematice únosů a UFO celkově. Máte nějaké poselství, zkušenost, či radu, na základě toho co se Vám přihodilo, co byste chtěl vzkázat naší veřejnosti?

TW: Rozhodně. Mám dvě věci, které bych rád vzkázal těm co si myslí, že byli unešeni. Za prvé, než se vůbec pustíte do něčeho jako je hypnóza, rozhovory a různé terapie, rozhodněte se jestli sami chcete opravdu vědět co se Vám přihodilo a je-li to skutečnost, nebo jen sen, to co se přihodilo. A za druhé, chcete, aby o tom věděl někdo jiný? Chcete s tím jít na veřejnost? A to jsou řekl bych nejdůležitější rozhodnutí, které každý musí sám udělat. Kdybych tím měl osobně projít znova a) na prvním místě bych nechtěl aby se vůbec něco takového stalo, b) kdybych měl možnost o tom nepromluvit, asi by to bylo pro mne lepší. Bohužel celá záležitost byla na titulních stránkách novin na celém světě ještě předtím než jsem byl vrácen zpět.

Zdroj : UFO kongres  Laughlin, Nevada, únor 2010

Autor, překlad a foto: Michael M.Faitl

Více zde: https://www.astronauti.cz/news/travis-walton/

 

Diskusná téma: Travis Walton – rozhovor

nike free 5.0 noir https://www.diversityiowa.net/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok