Setkání záhadologů na Slovensku

24.10.2012 12:20

Gábina Slováková z Ufoklubu Slovensko při zahájení akce

O prvním prázdninovém víkendu, od 6.7. do 8.7., se do slovenského městečka Hlohovec sjeli příznivci záhad a ufologie z Čech a Slovenska. Celou akci velmi dobře připravila Gábina Slováková, která také zajistila ubytování v krásném hotýlku nad Hlohovcem.

Hlavním přednáškovým dnem byla sobota. Gábina Slováková zahájila přednášky kolem 10. hodiny ranní tím, že uvedla celý program a přednesla na úvod něco k zamyšlení.

Poté se slova ujala Tonička Plíšková z Moravy a představila velmi ucelenou a zajímavou přednášku o kruzích v obilí v Čechách, což je téma, kterému se mnoho let intenzivně věnuje a za tu dobu zdokumentovala řadu piktogramů a obrazců v obilí v Čechách, i když Česká republika není ve smyslu kruhů v obilí „agrosymbolovou velmocí“ jako je například Anglie, kde se ukazují skutečně rozsáhlé obrazce.

I tak jsme mohli shlédnout neobvyklé obrazce, které v sobě mnohdy skrývají jakési symboly či náznaky komunikace od někoho odjinud.

 

Tonička Plíšková

Kybernaut, zástupce ze Slovenska, badatel a ufolog, představil v úvodu zajímavé zvukové frekvence vibrací planet a přehrával je postupně: přes Slunce až po Pluta. Poté se věnoval konkrétním výsledkům vlastního výzkumu - např. Apolla 20, vysvětloval neobvyklé útvary na Měsíci, Marsu a na měsících Jupitera Io a Europe. Zabrousil do historie a připoměl jedno z nejstarších pozorování UFO v Basileji ve Švýcarsku z roku 1566, také slavnou bitvu Alexandra Velikého při obléhání Týrosu z roku 332 přnl., kde mu měli pomoci prorazit opevnění Makedonců „létající štíty“. Zajímavě analyzoval známý obraz „Glorification of the Eucharist“ od malíře Bonaventury Salimbeni z roku 1595, kde se nachází výjev tolik dráždící badatele – Otec a Syn držící za „antény“ něco, co vypadá jako „sputnik“. Dospěl k zajímavému názoru, že tato dvojice nedrží „sputnik“, nýbrž něco, čemu dnes říkáme holografická projekce – dotykový tablet a ony „antény“ jsou spíše jakýmsi dotykovým perem, se kterým na kouli, „glóbu“, tvoří Zemi.

Kybernaut

Karel Rašín se představil se svou přednáškou o únosech do UFO v České republice. Promítl mnoho různých kreseb svědků a mluvil o několika případech, které zevrubně zkoumal. Ukazoval fotografie fyzických stop na těle svědků, implantáty a mluvil o různých variantách kontaktu cizinců s člověkem – kontaktované osoby a unesené osoby.

Jiří Kult si připravil obsáhlou přednášku o parapsychologii a UFO. Vysvětloval různé typy parapsychologických jevů, jako je např. telekineze, automatické písmo, poltergeist, vyvolávání duchů apod. Předváděl staré snímky různých médií, která, když se dostala do transu, vystupovala jim z úst ektoplazma nebo je obklopovala. Popisoval případy, kdy se zhmotnil předmět při spiritistické seanci apod.

ilustrační foto

Hovořil o řadě vědců z historie, kteří takové jevy aktivně zkoumali a o jejich těžkostech. Sobotní večer byl zakončen grilováním a živou diskuzí na nejrůznější témata.

V neděli dopoledne se ujala neformální přednášky Dana Rašínová, která hovořila o knihách Billyho Meiera. Setkání se velmi vydařilo a celé se neslo ve velmi přátelském a srdečném duchu.

 

text Karel Rašín

 

 

 

Diskusná téma: Setkání záhadologů na Slovensku

nike free 5.0 man https://www.paisley-pineapple.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok