Případ Cabo Rojo: Stovka svědků a tři zmizelí

26.05.2012 18:26

Ondra Procházka

Po dlouhé době se Vám zase ozývám. Nedávné období pro mě bylo hektické, a tak nebyl čas na psaní článků, ale nyní se pokusím tuto pauzu napravit. Dnes Vám přináším skutečnou perličku, protože o případu, který zaplní následující řádky v České republice nevyšlo příliš mnoho informací.

Je podvečer 28. 12. 1988 okolo 20:00 a v jindy poklidném portorickém letovisku Cabo Rojo více jak stovka lidí s otevřenou pusou sleduje oblohu. Nikdo z nich nikdy nic podobného neviděl. Od obzoru (Sierra Bermeja) se totiž rychle přibližuje jasný modrý objekt neznámého původu. Když se po pár minutách letoun přiblížil, změnil barvu na oranžovou a jeho tvar byl čitelný jako trojúhelník se zaoblenými vrcholy. Za chvíli na to se už k objektu blížili dva stíhací letouny americké armády F-14 Tomcat. Když začali pomalu letící objekt pronásledovat, neznámý letoun začal prudce a rychle zahýbat. Po pár minutách manévrování se objekt zcela zastavil a vše vypadalo tak, že stíhačky do objektu narazí. Lidé na zemi se přikrčili očekávajíce náraz a následný výbuch. K této situaci však nedošlo. Místo toho se stalo něco neočekávaného. Jedna stíhačka z okolí objektu zmizela a nebyla k zahlédnutí. K překvapení přihlížejících po chvíli zmizela i druhá a podle některých svědků se „rozplynula“ ve vzduchu. Po této příhodě se objekt otočil, rozdělil se na dvě části a pokračoval v cestě, přičemž jedna část letěla na sever a ta druhá na východ. Někteří lidé dokonce tvrdí, že pozorovali ještě jednu stíhačku, která se pohybovala v relativně bezpečné vzdálenosti. Když její pilot zjistil, co se s jeho kolegy stalo, snažil se co nejrychleji místo opustit. V tu chvíli z objektu vylétly tři menší objekty kulového tvaru a rudé barvy, které třetí F-14 začali pronásledovat, až se ztratili z dohledu. Dodnes armáda nepodala žádné oficiální vysvětlení. Rodiny pilotů dodnes neví co se s jejich blízkými stalo.

I když několik desítek svědků celou událost potvrdili pod přísahou, vlády USA i Portorika se dodnes zdráhají oficiálně přiznat, že v jejich vzdušném prostoru k něčemu došlo. Když však badatel Hartwig Hausdorf ředitel MUFONu kontrolovali v roce 1997 dokumenty a výpovědi o případu, označili vše za absolutně hodnověrné.

Mimo tuto událost je Cabo Rojo na pozorování UFO velice bohatá a ufologové dokonce spekulují o jakési podmořské základně v této oblasti Portorika. Na internetu je k nalezení několik videí UFO právě odsud.Je náhoda, že nejvíce potvrzených “únosů” v Portoriku je právě odsud?

 

Diskusná téma: Případ Cabo Rojo: Stovka svědků a tři zmizelí

salomon xa pro 3d ultra 2 https://www.ld6.net/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok