POZOROVÁNÍ UFO V 50. LETECH

24.10.2012 11:41

25.1.1967 Virginia

 

Pozorovat neznámý objekt, někomu to sdělit a na svém pozorování si trvat, se skoro považuje za ostudu. Když předložíte fotografie, každý vám řekne, že je to počítačový podvod. A co teď? Svědkům se prostě nevěří. Jenže taková pozorování se objevují po celém světě, a to i v dobách, kdy počítače „chodili ještě po houbách“.

Roswell, 1950, fotografie uniklá z archivu FBI

 

1950, Cunningham, Kansas

Reverend Vermington jel se svou ženou, která v autě spala. Byli asi 9 mil od Kingmanu. Byla noc 30.6.1950, když si těsně před půlnocí všiml zářivého červeného světla a bílých stop na obloze. Reverend byl válečným pilotem a dobře znal letadla. Když přijel blíže, uvědomil si, že toto „letadlo“ nebyl obyčejný bombardér, který často vídával směřovat na Witchitu.

Objekt měl tvar jako dva hrnečky přiklopené k sobě otvory a měl asi 60 metrů v průměru, tloušťku asi 5 až 6 metrů - s tlustší částí v rohu a měl jakousi kopuli kabiny asi 60 cm vysokou. Vypadalo to, že je z hliníku a reverend prohlásil, že: „měsíc silně zářil a bylo bez mraků, takže letadlo bylo jasně rozeznatelné.“ Na vrcholu to mělo dvě bílá světla, pak červená na koncích a zelená byla na zadní straně.

Probudil svou ženu a oba zamávali na další auto, které řídil M. Muinix. Později poznamenal, že když mu jeho dcera řekla, že viděla létající talíř, řekl jí, že si myslí, že je blázen. Nejprve si myslel, že je to letadlo nebo že to může být helikoptéra dokud neměl lepší výhled. Disk visel nad nějakými traktory, které byly v činnosti, ale nic neříkal o jejich řidičích. Reverend, jeho žena a pan Muinix přijeli blíže a uviděli plavidlo jen asi 100 metrů nad nimi, které mělo nějaký vnější široký lem, který rotoval, zatímco vnitřek stál nehybně. Když se k objektu přiblížili, náhle odstartoval a byl z dohledu asi do 6 vteřin - rychlostí, kterou odhadoval další svědek, meteorolog, který si přál zůstat v anonymitě, na 700-800 mil za hodinu. Ten později dodal, že: „objekt, který jsem pozoroval, nebyl letadlo, ani světlice.“

Dva zástupci šerifa ve Furley se měli také stát svědky neobvyklého letadla. Viděli červenou záři, která se tu noc pohybovala po obloze a nejprve si mysleli, že to byl meteor - dokud si neuvědomili, že než zmizel, pohyboval se směrem vzhůru.

Pastor se rozhodl, že na sobotním kázání nebude nic o své zkušenosti zmiňovat.

 

1951 Lubbock, Texas

Kolem 22.8. 1951 se odehrála první vlna pozorování nevysvětlitelného objektu v Lubbocku. Profesor Russell Heitman, hlava texaské technické university žurnalistiky, prohlásil, že viděl skupinu letících světel ve formaci křídla nad Lubbockem.

Kevin Randale se ve své knize „The UFO case book“ označil tento incident za nejlepší sérii pozorování UFO, které vůbec kdy bylo nahlášeno. Byl to jeden z nejlépe zdokumentovaných případů v historii UFO a nyní je jedním z nejignorovanějších případů vůbec.

Texaští profesoři zmíněné univerzity - Robinson, Oberg a Drucker - byli na verandě a hledali na obloze meteority 25.8. kolem 21 hodiny, když uviděli na několik vteřin skupinu neobvyklých žlutobílých světel, o kterých si mysleli, že jsou to půlkruhy nějaké formace pohybující se ze severu na jih. Pokračovali prohledáváním oblohy a stejný jev zahlédli o pár hodin později, ale tentokrát se zdálo, že objekty vydávají vlastní světlo a letěly ve volnější formaci než předtím. Svědkové zorganizovali týmy přátel, aby učinili další pozorování, přičemž se stali svědky deseti dalších světel.

Například, 1.9. profesor matematiky Heineman s profesorem chemického inženýrství Georgem se připojili ke třem zmíněným profesorům a kolem 21:30 se objevila světla, ačkoli se pohybovala nepravidelně ve skupinách a pulzovala. Ráno, kolem 12:17 hodin se objevila další čtyři světla a po chvíli letělo další páté. To poslední bylo velmi nízko a opět nebyl slyšet žádný zvuk. Mělo nepravidelný tvar a žluté světlo na zadní části. Když byl příběh o pozorování profesorů publikován v místních novinách, ozvaly se tři hospodyně s tím, že tu samou noc také pozorovaly blikající světla. Také Joe Bryant z Brownfield se svou ženou viděli tu samou noc několik skupin světel, ačkoli nikoli ve formaci. Když viděli první dvě skupiny světel, dostali strach, protože nikdy předtím nic takového neviděli, ale když přeletěla třetí formace, řekl Joe, že to byli asi kulíci, kteří obývají Západní Texas, protože uslyšeli jejich křik a že jejich olivově bílé hrudi odrážely světla města. Problém však byl v tom, že kulíci obvykle nelétají ve skupinách, létají tak ve dvou až ve třech, ale ona světla přicházela ve skupinách v počtu až do dvou tuctů. Vzdušné síly teoretizovaly o tom, že ptáci by mohli být kachny, ale žádní ptáci létající ve V formaci v té době nad touto oblastí neměli bílé hrudi. Navíc se světla pohybovala zcela špatným směrem pro ptačí migraci. Ve skutečnosti 25.8. existoval technický důkaz o tom, že se odehrálo něco více než jen ptáci. Operátor leteckého radaru sledoval neobvyklé objekty při rychlosti asi 900 mil za hodinu a protože se stejný obraz objevil na obou obrazovkách, které byly na rozdílných frekvencích, bylo jisté, že jej nevytvořil ani žádný efekt počasí.

Ve skutečnosti by to byla podivná náhoda, kdyby Lubbocký oblastní radar zachytil dva objekty letící 900 mil za hodinu. V Albuquerque, v Novém Mexiku, muž, který pracoval pro komisi atomové elektrárny u tajné základny s nejvyšším pověřením se svou ženou prohlásili, že viděli UFO ve tvaru V křídla, které bylo jeden a půl-krát větší než B-36, které letělo asi 300- 500 metrů nad nimi. Mělo tmavá označení jdoucí od čela k zadní části a jemně zářilo modrozelenými světly na zadní straně. To bylo 15 minut před pozorováním v Lubbocku, které bylo ve 21 hodin a při 900 mil za hodinu by tehdy světla mohla urazit 250 mil od Albuquerque do Lubbocku.

Po celé tři týdny tucty svědků tvrdily, že viděly podivné skupiny světlemodrých světel, která se pohybovala rychle od jednoho horizontu k druhému, některá ve volnějších formacích, jiná ve V-formacích. Také jistá matka se svou dcerou v Matadoru, což je město asi 70 mil severně od Lubbocku, ohlásily, že 31.8. viděly UFO ve tvaru hrušky asi 40 metrů před nimi na dálnici a 30 metrů nad nimi. Dcera byla vdaná za úředníka od vzdušných sil a byla dobře obeznámena s tím, jak vypadá konvenční letadlo včetně balónu. Obě ženy odhadovaly, že měl tento bezkřídlý stříbrný objekt asi 15 metrů v průměru a měl boční okno nebo dveře, ale žádný kouř z výfuku a nevytvářel žádný zvuk. Pozorovaly jej několik minut jak z auta, tak mimo něj. Tento případ byl označen jako neidentifikovaný vzdušnými silami USA.

Toho samého dne se odehrála další důležitá věc, ale tentokrát byla vyfotografována. Carl Hart, student prvního ročníku na texaské univerzitě, viděl světla, když ležel v posteli. Doběhl pro fotoaparát a čekal až se světla zase objeví. O pár minut později udělal dvě fotografie a pak vyfotil další tři, když přelétávala třetí formace.

Ráno nechal film vyvolat a objekty na fotografiích byly jasně v takových tvarech a obrysech, že nebylo pochyb o tom, že to nejsou ptáci.

Jedno z posledních pozorování se odehrálo 14.9, kdy dva lidé, kteří byli doma u okna a vyhlíželi ven, uviděli devět skupin kulatých stříbrných světel ve V formaci v počtu 40-50 v každé skupině, kromě jedné, ve které byla jen tři. Objekty se svědkům jevily v nadmořské výšce asi 1600 metrů a každá skupina byla vidět asi 10 vteřin. Světla letěla podle svědků mnohem rychleji, než létají husy či kachny.

16.7. 1952 - Salem, Massachusetts, USA

18.7. 1952, Lac Chauvet, Francie

11.5. 1950, McMinnvile, Oregon, USA

 

 

Překlad: Karel Rašín

 

 

 

Diskusná téma: POZOROVÁNÍ UFO V 50. LETECH

Nike Free Run Femme https://www.menaftergod.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok