Pocházel mayský král Pakal z vesmíru ?

25.05.2012 21:37

Ondra Procházka

Máyi byl nazýván „Létající božský učitel“ - měl toto pojmenování oprávněně ?

Je rok 1952 a mexický archeolog Albert Ruz právě pátrá v mexické oblasti Palenque po pozůstatcích máyské civilizace. Dostává se do tzv. Chrámu nápisů, kde později učiní, jeden z největších objevů v dějinách mezoamerické archeologie.

Ruz vchází do jedné z mayských pyramid v Pelenque, aniž by tušil, že nález pod jeho nohami, převrátí archeologický svět naruby. Podlahu tvořila ohromná kamenná deska. Společně se skupinou archeologů desku nadzvednou, a tak objeví schodiště vedoucí přímo do nitra pyramidy. Sestoupili dolů a spatřili ohromnou hrobku, kde se nacházelo asi šest naprosto neporušených těl, na konci místnosti, pak byl velký trojúhelníkovitý otvor. Přistoupili blíže a zcela užasli. Vstoupili totiž do hrobky samotného mayského krále K’inich Janaab’ Pakala.

O mnoho zajímavější však je víko hrobu. Nic podobného doposud nebylo objeveno. Deska zakrývající hrob váží okolo 5ti tun a nese na sobě rytinu, kterou by jsme dnes přirovnali ke kosmonautovi sedícímu v raketě.

Vidíme muže, který sedí v nějaké kabině, na nose má vzduchovou masku a jeho ruce manipulují s ovládacími prvky lodi, nohy jsou pevně opřeny do pedálů a za zády má technickou část plavidla, aby vše bylo naprosto jasné, ze zadní části rakety vychází dým a plameny.

Erich von Däniken říká: „Toto je neuvěřitelné, toto je absolutní důkaz pro archeoastronautickou teorii“, a já s ním naprosto souhlasím.

Diskusná téma: Pocházel mayský král Pakal z vesmíru ?

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok