Pestrost červencových agrosymbolů 2009

24.10.2012 09:10

Krása a tajuplnost záhadných obrazců v obilí se rozrůstá snad každý den. Tolik překvapení, jako tento fenomén, hned tak jen žádný podobný jev neskýtá. A události posledních dnů na nejen anglických polích tomu jen dosvědčují. A protože, jak to s tímto jevem obvykle bývá, sdělovací prostředky o něm informují jen sporadicky, tak bych chtěl tuto mezeru zacelit.

   Silbury Hill, ten mysteriozní cca čtyřicetimetrový umělý pravěký pahorek, o kterém jsem se zmiňoval v článku  Avebury – místo zasvěcené záhadám, se tyčí k nebi nedaleko Avebury. Snad není rok, že by se v jeho okolí neobjevil záhadný obrazec v obilí. A letošek, na agrosymboly mimořádně bohatý, přeci nemůže zůstat pozadu. A tak 5. července se na poli, které se nalézá pouze přes silnici od této památky, objevil nádherný obrazec ve tvaru jakési indiánské čelenky nebo spíše možná páva s roztaženým ocasem. Schválně se na tento agrosymbol zadívejte. Co vám bude více připomínat? Nebo to snad bude něco úplně jiného?

   Obdobný obrazec vznikl též u Allingtonu dne 10.července 2009. jeho poloha je u nedalekého Kennetsko-Avonského kanálu, který teče i kolem známého a nedalekého centra cerealogů –hostince a kempu v Barge Inn. Zde se jedná také nejspíše o nějaký opeřený kruh, avšak vepsaný do fraktálové hvězdy. Tento obrazec se může pochlubit i pěknými malými kroužky.

   Když už mluvíme o Barge Inn a Honeysteet u Alton Barnes, nesmím zapomenout na další obrazec. V minulém dílu „Kruhy v obilí v dalších třech evropských státech“ jsem psal o jednoduchém kruhu, který se kousek odtud na konci června objevil. Tak už to není pravda. Od 6. července se totiž již o žádný jednoduchý kruh nejedná!. V tu noc zde totiž kolem tohoto kruhu přibyl složitý pentagram ve tvaru pětilisté květiny. A obrazec hned zase o něco více zaujal.

  Ovšem jeden z nejzajímavějších obrazců u Alton Barnes, který mě mimořádně upoutal, vznikl v noci na 14. července na East Field. Svým tvarem to sice není žádný přeborník, je to jen obyčejný kruh, ze kterého vycházejí dva oblouky ve tvaru jakési spirální galaxie. To co, mne na něm tak zaujalo je prazvláštní položení klasů. U takových to kruhů je obvyklé, že jsou klasy položené do víru. Jenomže zde nikoliv. Zde jsou jednotlivé trsy obilí položeny způsobem, že vypadají jak upletená slaměná dečka! Podívejte se i vy na tuto cerealogickou zvláštnost. 

 

   Ve stejnou noc jako předešlý obrazec vznikl v anglickém Wiltshiru ještě jeden obrazec. Stalo se tak v Grey Wethers nedaleko vesničky Temple. Je to jakýsi trojlístek, jehož listy jsou zakončeny symboly jang a jin. 

.

   Jenomže tento jev nezasáhl v posledních dnech pouze hrabství Wiltshire. To by byl omyl tvrdit, že se omezuje pouze na jednu oblast. Stejný jev zasáhl i o něco severnější hrabství, a to Warwickshire. Zde se totiž hned dva obrazce objevily v noci na 7. července v okolí vesnice Chesterton, a to v okolí zdejšího větrného mlýna ze 17. století.  Byl to jeden malý obrazec ve tvaru klíče, který se nalézá nedaleko silnice a jeden obrovský, nádherný obrazec, který znázorňuje trojúhelník a tříúběžníkovou perspektivu.  

.

   V hrabství Warvickshire ještě chvíli zůstaneme a přemístíme se asi o pět kilometrů severněji, k Radford Hill. Právě toto místo navštívil onen tajuplný jev v noci na 11. července. Obrazec, který zde vznikl, vypadá jako prstenec 27 kroužků, které ovšem začínají malými a postupně se zvětšují do největšího. 

.

   A třetí anglické hrabství s letošními novými obrazci v obilí a též i z minulých let hodně bohaté na agrosymboly je Hampshíre. Zde vznikli hned dva obrazce. Jeden v noci na pondělí 13. července. Stalo se tak jednak u Chilcombu poblíž Winchesteru. Zdejší obrazec není nic jiného než keltský kříž v prstenci. 

.

   Druhý hampshirský obrazec vznikl o den později, 14. července, nedaleko pobřežního města New Milton, u místa, které se jmenuje Hinton Admirál. Obrazec trochu vzdáleně připomíná hvězdu, jakou má ve znaku Severoatlantická aliance.

   Jenže kruhy v obilí nejsou záležitostí jen britských ostrovů, to ví každý čtenář, který o tomuto fenoménu, alespoň trošku ví. V minulém díle jsem psal o piktogramu u nizozemského Standaardbuiten. Tak tomuto obrazci přibyl bratříček dne 2. července 2009 solární systém se třemi oběžnými dráhami.

   Kruhy v obilí se objevili dne 9. července 2009 také na Slovensku. Stalo se tak u obce Tlmače u Lipníku. Jednoduchý piktogram se skládá z třech menších kruhů  a jednoho většího s prstencem. 

.

    Asi s měsíčním zpožděním přišla zpráva také z francouzských obilných lánů u Bourges, kde 8. června vznikl piktogram ve tvaru jakéhosi oka.

   Čerstvá zpráva o novém obrazci dorazila z německého Dolního Saska, kde se u obce Bartrode objevily 12. července dvě spojené spirály.

Zdroje:

www.cropcircleconnector.com

www.cropcircle-archive.com

  

Diskusná téma: Pestrost červencových agrosymbolů 2009

new balance pas cher https://www.dmscuba.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok