Parapsychologie ve službách politiků a špionů

26.05.2012 21:40

Karel Kýr


Foto: astrologie.cz

 

 
Poslední záchrana“ špionů i politiků
 
Jasnovidce a astrology se pokoušeli využít ke své činnosti během studené války mnohé výzvědné služby Východu a Západu.
Jejich využívání sovětskou tajnou policií se předpokládalo, ale teprve před časem o ní referoval deník Komosomolskaja pravda. Původně bolševický režim všechny astrology zlikvidoval. Když se v roce 1929 sešli na svém sjezdu, odjeli v autobusu na oběd a pak už je prý nikdo neviděl. Zřejmě skončili v koncentráku. Zabývali se věcmi tajemnými, které nemohli bolševici kontrolovat.
 
Podobně se s nimi vypořádal v Německu Hitler. Nicméně pro nejvyšší velení jich několik zůstalo. A také jakýsi výzkumný ústav okultních věd ve Třetí říši fungoval.
 
Radiobiologický ústav NKVD
 
Ovšem, jak tvrdil zpravodajce listu Komsomolskaja pravda prorektor Akademie astrologie, doktor chemických věd F. K. Veličko, "oficiálně astrologii nikdy za sovětské vlády nezakázali". Ale když si řekl autor horoskopů za ně peníze, šel za mříže.
Svjatského, který byl podle Velička poslední velkou postavou ruské astrologie, obvinili v roce 1930 ze lži a poslali do koncentráku. Jako vězeň potom kopal Bělomořsko-baltský kanál.
 
O tom, že by Stalin používal astrology, Veličko neslyšel. Tvrdí totiž, že horoskop pro velkého vůdce se nedal vytvořit, protože den jeho narození prý nikdo přesně neznal, pohyboval se v letech 1878-83.
 
Přesto se prý podařilo zjistit, že sovětská tajná policie NKVD si před začátkem druhé světové války vybudovala někde v lesích středního Ruska přísně tajný ústav, který se zabýval bioradiologií. Byla to "šaraga" - ústav, který zaměstnával vězně. Autorka rozhovoru naznačuje, že tam snad mohli horoskop pro Stalina vytvořit.
 
"Myslím, že v bioradiologickém ústavu tajně vyvinuli jakousi superzbraň, která byla založena na okultních vědách," tvrdí Veličko. "A ohlásili to Stalinovi." Jenže ve zbrojním arzenálu Rudé armády se nic takového neobjevilo.
 
Když zemřel Stalin, odsoudili koncem roku 1953 k smrti všemocného šéfa jeho tajné policie Lavrentije Beriju. Tehdy byl údajně zlikvidován i tento ústav.
 
Astrolog ve špionážní centrále
 
"Jsem přesvědčen o tom, že naše tajné orgány se vždycky zajímaly o astrologii," tvrdí Veličko. Vždyť i centrála sovětské výzvědné služby zaměstnávala astrologa, který se jmenoval Vronský. Jeho jméno se objevilo v souvislosti s "šaragou", možná byl také on vězněm.
Veličko se dostal do tajných fondů státní knihovny, kde zjistil, že v letech 1937, 1947 a 1957 se v zahraničí nakupovalo velké množství "seriózních" astrologických knih. Podle jeho názoru to bylo možné jedině na objednávku tajné policie.
 
Západní tajné služby tvrdí, že KGB podporovala výzkumy v oblasti parapsychologie i v dalších letech. Ze sovětských pramenů k tomu zatím neexistují podklady.
 
Bezpečnostní poradce“ atomové elektrárny
 
Nicméně předloni povolali astrologa jako "bezpečnostního poradce" do litevské atomové elektrárny Ignalina, které leží 60 km od Vilniuse. Pavel Globa totiž o sobě tvrdí, že předpověděl havárii černobylské atomové elektrárny. Když mu dali údaje o obou dvou reaktorech Ingaliny, prohlásil, že druhý z nich vybuchne 8. března 1997.
 
Americké obavy ze zaostání
 
Utajenými výzkumy a experimenty, které se opíraly o parapsychologii a další okultní jevy, se zabývaly rovněž americké tajné služby. Loni v létě vyšlo najevo, že v roce 1972 začala CIA zkoušet jasnovidce pro "poznávání na dálku". Podnětem k tomu bylo zjištění, že ve využívání těchto jevů jak k obraně, tak špionáži Američané za Sověty údajně velice zaostali.
Například pro vojenskou zpravodajskou službu DIA hledali američtí jasnovidci tunel, který měli údajně prokopat Severokorejci pod demilitarizovaným pásmem na jih. Po pěti letech však CIA tento projekt na základě dobrozdání Amerických výzkumných ústavů rozpustila jako nepoužitelný. Nyní oznámil mluvčí CIA David Christian, že služba parapsychologii prakticky nepoužívala, jenom zkoumala její možnosti. Při 115 pokusech vyšlo najevo, že pro zpravodajské účely se nedá použít ani jedna metoda.
 
Zato DIA a Pentagon v používání jasnovidců pokračovaly a dokonce k tomu vytvořily projekt nazvaný Star Gate (Hvězdná brána). CIA stály tyto práce pouze 750 tisíc dolarů, zatímco ministerstvo obrany na ně za dvacet let vynaložilo 20 miliónů dolarů. Z indiskrece amerických zpravodajských důstojníků vyplývá, že toto vyhazování peněz podporovali někteří nadšenci z řad senátorů.
 
Například jasnovidec Joseph McMoneagle, dnes důstojník ve výslužbě, prozradil, že pracoval pro Pentagon v letech 1978-84. Jedním z jeho úkolů bylo "dálkově sledovat" stopy 52 Američanů, které zajali Iránci po obsazení velvyslanectví v Teheránu. Spolu se svými kolegy se pokoušel hledat místa, kam v roce 1981 unesly italské Rudé brigády generála Jamese Doziera. Jindy pátrali po tajném úkrytu plukovníka Muammara Kaddáfího, aby lybijského vůdce mohli zlikvidovat bombardéry.
 
Avšak Pentagon zprávy o svém vlastním parapsychologickém projektu odmítá a tvrdí, že tento úkol předal pracovníkům CIA.
 
Zpravodajské hry supervelmocí?
 
Ať už to bylo tak či onak, obě supervelmoci sedly na lep podvodníkům, kteří tvrdili, že ovládají psychickou energii, a zajistily jim pohodlný život. Rovněž není vyloučeno, že různými řízenými úniky informací se snažily svého protivníka na druhé straně oceánu přesvědčit, že ho předehnaly - a tím nutily k čerpání dalších prostředků na tyto účely. Takové zpravodajské hry byly normální i při vývoji nových typů zbraní.
Rovněž britská kontrašpionáž MI 5 jasnovidců používala. Údajně jí slouží muž, podle jehož vizionářských snů se dají předpovídat útoky Irské republikánské armády na britských ostrovech.
 
Ve službách čs. rozvědky
 
Psychotronici, jak se vznešeně nazvali čs. jasnovidci, nabídli své služby ministerstvu vnitra. Upozornila na to agentura ČTK letos v červnu. Například rozvědka jim dala za úkol, aby hledali některé zmizelé čs. zpravodajské důstojníky a agenty. Neúspěchy však tyto snahy nezastavily.
Podle neověřených zpráv zkoumali někteří čs. psychotronici pro potřeby armády a rozvědky i takové možnosti jako dálkové ovlivňování členů Rady národní bezpečnosti USA při jejím zasedání v Bílém domě, myšlenkové povely letícím americkým raketám, aby se odchýlily z plánovaného kurzu, a podobně. Tyto bláznivé výzkumy přišly na několik milionů korun, ale výsledek samozřejmě neměly žádný.
 
Čs. psychotronici v čele s agentem StB, jehož jméno známe z "divokých seznamů", se při své práci zaštiťovali spoluprací se sovětskými kolegy. To muselo mít samozřejmě úspěch.
 
Zpočátku existovala psychotronická laboratoř při Českém vysokém učení technickém. Když se ji tehdejší racionálně uvažující rektor zbavil, byla přičleněna k Vysoké škole chemicko-technologické. Tlaky některých vědců z Čs. akademie věd i vysokých škol způsobily, že na ministerstvu školství uvažovali o jejím zrušení. Ale v té chvíli dostal premiér Lubomír Štrougal dopis z Moskvy, který práci této laboratoře vychvaloval - a nikdo už o jejím zrušení neuvažoval.
 
Pátrání po teroristech
 
I dnes se jasnovidci snaží pomáhat úřadům. Zvláště na ně spoléhal federální ministr vnitra Richard Sacher, když běžné policejní prostředky selhaly při pátrání po teroristech, kteří před šesti lety odpálili bombu na Staroměstském náměstí a pak na Hostivařské přehradě.
Později je policie používala jako "poslední možnost" při hledání některých zmizelých dětí a podobně.
 
Jasnovidci v Bílém domě i Kremlu
 
Také ve vládních palácích obou supervelmocí nebyli astrologové a jasnovidci ničím neobvyklým.
Manželka amerického prezidenta Nancy Reaganová si nechávala dělat horoskopy, podle kterých se řídila, a dokonce se snažila podle nich dirigovat pána Bílého domu. O tom, nakolik se jí to dařilo, se vedou spory.
 
Nedávno vyšlo najevo, že i ruský prezident Boris Jelcin se při svém rozhodování opírá o rady osobního jasnovidce. Podle deníku Komsomolskaja pravda se jím stal jakýsi generál Rogozin. Jeho specialitou prý je čtení a přenos myšlenek na větší vzdálenosti. Na základě horoskopů prý Rogozin každý den doporučuje Jelcinovi, co má dělat - a vládce Kremlu na jeho rady pozorně dbá.
 
V Rusku to není nic neobvyklého. O vlivu nebezpečných "svatých lidí" na ruské cary se popsalo už hodně papíru.
Tento článek není můj výtvor. Před časem jsem si děll pořádek v počítači a objevil jsem ho.Patrně jsem sháněl nějaký materiál, na čas jsem musel od počítače odskočit a tím pádem jsem zapomněl zapsat si zdroj. Ale pokud autor tohoto člínku ho objeví na těchto stránkách, nechť se ozve, okamžitě pod článek dám jeho podpis.
 

 

Diskusná téma: Parapsychologie ve službách politiků a špionů

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok