Nevyhlášená vzdušná válka UFO

10.12.2012 07:18

 

Množství vojenských i civilních setkání s UFO je tak časté, že by to vystačilo na několik článků. Předkládám zde další udivující incidenty, které si přímo žadoní o otázku: nikoli „jsme tu sami?“, ale spíše „odkud jsou oni?“

Rozkazy k sestřelení

V září 1952 byly Spojené státy zavaleny tím nejintenzivnějším množstvím pozorování UFO vůbec. Od Washingtonu až po Dallas v Texasu byla hlášena UFO a vzdušné posádky byly posílány k jejich vyšetřování. Podle Franka Feschina, který napsal knihu „Flatwood Monster“ https://www.exopolitika.cz/news/monstrum-z-okresu-braxton/ v okrese Braxton, bylo pilotům nařizováno sestřelovat UFO a mnozí z nich se ze svých misí nikdy nevrátili. Zdokumentoval smrti pilotů: poručíka Johna A. Jonese a pozorovatele radaru Johna Del Curtoa, kteří byli zabiti se svém F-94 při pronásledování toho, co se stalo později sérií pozorování UFO mnoha posádkami amerického letectva té noci, kdy se odehrálo také setkání s flatwoodským monstrem.

Letecká základna Lakenheath v roce 1956 hraničí s neslavně známou bentwaterskou základnou SAC (Letecké strategické velení). Předcházejíc neuvěřitelnému hlášení z roku 1980 o pozorování UFO, narušující bentwaterský vzdušný a pozemní prostor, jak je dosvědčil pplk. Charles Halt, byla vzdušná setkání v roce 1956 předzvěstí událostí, které přišly. Dvě srpnové noci, 13. a 14., byla sledována UFO na radaru, a to i na letecké základně Bentwaters, rovněž během následující noci, a to nejen na radaru, ale i dvěma piloty britských stíhaček.

UFO na britské letecké základně Lakenheath

Kolem 21:30, 13. srpna, zachytil vojenský letec amerického letectva na svém radaru 12-15 neidentifikovaných cílů, pohybujících se neuvěřitelnou rychlostí - 8 mil jižně na 40 mil severovýchodně od základny. Letec Vaccaire pak ohlásil své pozorování seržantu Whenrymu, který na obrazovce sledoval blikání, které se náhle vynořilo jako radarový cíl - několikrát delší než bombardér B-36, který byl největším letounem, jaký kdy létal! Co to mohlo být? Taková událost byla již hlášena v roce 1946 nad mexickým zálivem posádkou B-29, která sledovala podobný objekt na radaru při odhadu 5000 mil za hodinu (8047 km/h)! Ve 22:55 byl na noční obloze

spatřen další objekt, jak si to sviští nad britskou základnou královského letectva Lakenheath. Ten také byl pozorován i transportním letounem C-47 jak prosvištěl pod dvojicí leteckých motorů, jevící se jako jasné světlo, které prolétávalo od východu na západ při odhadované rychlosti 2000 až 4000 mil za hodinu (3219 – 6438 km/m).

Ve 23:30 v této oblasti operovala britská stíhačka Venom z britské základny Waterbeach, ale nic nenašla. Žádné další pozorování již nebylo hlášeno. Stíhačka Havilland Venom byla těžce ozbrojená a mohla dosáhnout rychlosti 640 mil za hodinu (1030 km/h), ale to se neshodovalo s rychlostí zachycenou na radaru.

Během druhé noci se odehrála udivující událost. Stíhačka Venom byla znovu naváděna posádkou radaru na cíl, aby stíhala blikající světla na obrazovce. Pilot učinil vizuální kontakt s objektem, ale ten se ztratil z radaru. Čtyři britští důstojníci obsluhující radar objekt sledovali a určovali jeho výšku, ten se přiblížil a zůstal nehybně stát ve vzduchu, počkal si až kolem proletěl Venom a pak začal dokonce britskou stíhačku Venom sám pronásledovat! Poté, co se potvrdilo, že navigátor měl zapnuté automatické sledování objektu, stal se nyní z lovce lovený, a pilot volal věž o pomoc! Okamžitě se zvedl další Venom a letěl tomu prvnímu na pomoc, který měl nyní UFO za ocasem a nemohl učinit žádný úhybný manévr, aby neznámý objekt setřásl, protože ten se držel přímo za ocasem stíhačky. Tato pozice je pilotům dobře známá, je to pozice k sestřelení. V leteckém souboji, jakmile se pilot přilepí na ocas svého protivníka, výsledkem je sestřelení a to bylo to, čeho se Venom obával, když se zoufale snažil záhadný objekt setřást. Když se nyní druhý pilot Venomu řítil na pozici za svým kamarádem, objekt zmizel ještě dříve, než s ním měl druhý pilot vizuální kontakt. Celý incident skončil tak náhle, jak začal. Všech 7 členů pozemní obsluhy bylo svědky této události dvou pilotů Venomů, které objekt pronásledovaly. Všichni byli také vyslýcháni ministerstvem letectví.

Osm válečných letadel USA směřovalo ze všech stran na jedno UFO

F-102 Delta Dart

Rok 1959, Redmond, Oregon. Pravděpodobně nejlépe zdokumentovaná zpráva o masovém pozorování svědků největšího počtu letadel vyslaných k pronásledování jednoho UFO v celé historii.

Začalo to v časných ranních hodinách na prašné cestě blízko Redmondu na letecké základně, kde uviděl policista při běžné hlídce visící červený disk, který vyzařoval plameny ohně ze svého vnějšího okraje. Policista volal řídící věž základny, kde své pozorování ohlásil. Několik přítomných důstojníků letectva na věži potvrdilo, že vidí stejný objekt. Telefonát byl také učiněn na dvě další základny do Klamath Falls, jejichž radar potvrdil vizuální pozorování a do Hamiltonu v severní Kalifornii odkud vzlétlo šest stíhaček F-102.

V této oblasti bylo ještě požádáno o dvě další letadla k asistenci. Byla to proudová stíhačka F-89 Scorpion a bombardér B-47. Všem osmi bylo nařízeno pronásledovat tento podivný, ohnivý objekt. Tíživé okamžiky vzrušených emocí redmondského policisty Roberta Dickersona a leteckého personálu u radaru pokračovaly vizuálním kontaktem dalekohledem. Během několika minut přiletěla letka F-102 Delta Dartis a směřovala za bizarní ohnivou záhadou, která se posouvala nad okrajem redmondského letiště. Náhle disk, téměř stojící ve vzduchu, prudce vyrazil vzhůru neuvěřitelnou rychlostí spolu s dlouhými zelenými a červenými plameny z něj šlehajícími. Turbulence způsobená prudkou silou náhlého vstoupání UFO způsobila, že dvě F-102 téměř ztratily kontrolu a málem došlo ke kolizi, jak objekt vyletěl vzhůru kolem nich. Radarová obsluha na základně Klamat Falls pokračovala ve sledování objektu, jak stoupal z 5 200 metrů na 9 km, zatímco se jedna F-102 snažila jej dále pronásledovat. Avšak v této výšce to bylo již zbytečné a pilot ztratil kontakt.

 

Tajuplné zmizení u australského pobřeží

V roce 1978, 21. října, zmizel Frederick Valentich kolem 19:12 hodin. Dvacetiletý pilot letěl s Cessnou 182L, která byla schopna dosáhnout rychlost 258 km/h. Během letu, při rychlosti 204 km/h, kdy startoval na letišti Moorabbin a směřoval do King Island, ohlásil mladý pilot něco divného řízení letového provozu v Melbourne. Frederick po rádiu oznámil letovým dispečerům, že nad ním letí podivné kovové letadlo a létá kolem dokola jeho jednomotorové cesny, jakoby si s ním chtěl hrát. Hlásil, že nad ním nyní tento bizarní objekt visí asi 300 metrů a to přímo nad hlavou. Valentich poté oznámil, že jeho motor začíná hrubě běžet na volnoběh. Když řízení provozu nemohlo najít žádný jiný letoun v jeho blízkosti na obrazovce, zeptali se Valenticha, aby UFO popsal, ale mladý pilot tvrdil, že to na něj letí příliš rychle a dobře jej nevidí. Nakonec vše, co se od Valenticha dozvěděli, bylo, že letoun měl reflexní kovový povrch a zelené světlo.

Podle přepisu původního hlasového záznamu popisoval Valentich objekt pohybující se směrem k jeho cesně vysokou rychlostí, pak visel nad ním a nakonec Valentich zmizel. Podle řízení letového provozu v Melbourne, v hlase Valenticha zaslechli rozrušení. Jeho letový plán byl do King Island a byl mu přidělen volací znak „Delta Sierra Juliet“. Poslední zpráva, kterou Frederick poslal řízení letového provozu, byla: „Mám v úmyslu letět do King Island, Melbourne. To divné letadlo znovu visí nade mnou (zapnutý mikrofon 2 vteřiny). Visí to a (zapnutý mikrofon na vteřinu) není to letadlo.“ Za touto poslední zprávou Valenticha následuje záhadných 17 vteřin kovového, škrábavého hluku, který letecký průmysl nezná. Již nikdy nebyl spatřen, ani o něm nikdo neslyšel. Při Valentichově zmizení existovala nesčetná pozorování zelených světel na noční obloze nad Bass Straits, kde se zmizení odehrálo. Ministerstvo dopravy řeklo, že je podivné, že tyto zprávy se rozšířily po Valentichově zmizení. Úřady prohlásily pohřešovaného pilota za mrtvého, zatímco jeho otec spíše tvrdí, že jeho syn Frederick byl unesen do UFO, než že zemřel při pádu do moře. Jeden svědek v Apollo Bay, Victoria, tvrdil, že viděl zelené světlo zastiňující Valentichovo letadlo a že jeho cesna byla v tu chvíli ve střemhlavém pádu.

 

Doc Vega https://www.ufodigest.com/article/ufos-undeclared-air-war-part-ii

 

Překlad: Karel a Dana Rašínovi

 

 

Diskusná téma: Nevyhlášená vzdušná válka UFO

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok