Nejslavnější záhadolog světa odchází do důchodu

25.05.2012 21:43

Ondra Procházka

Svérázný, odhodlaný a tvrdohlavý – tři slova, která excelentně definují Švýcarského badatele a záhadologa Ericha von Dänikena, na jehož knihách vyrostlo několik generací. Není tak divu, že si EvD chce užít svůj zasloužený důchodový odpočinek…

 

Osobně Dänikena vnímám jako člověka, který zpopularizoval klasickou ufologii a především její archeoastronautické odvětví. Nezalekl se prvotního postoje veřejnosti, jak vědecké, tak nevědecké. Stál a stojí si za svým názorem, který má jistě mnoho trhlin (jak sám přiznává), ale těmito nedostatky disponují i vědecké kruhy. Nespichnul i přes to, kolik mu jeho bestsellery vynesli. Dodnes žije v roubeném domku ve Švýcarských aplách, kde jak sám dodává nemá ani bazén. Veškeré peníze investuje do svých cest, které potom předkládá svým věrným čtenářům poutavou formou, ve svých knihách, formou přednášek, nebo v jeho Mystery Parku v Interlakenu.Záhadologická literatura od Vzpomínek na budoucnost už nikdy nebyla tak populární. Tituly knih, jež se vydaly v celkovém nákladu 62 milionů, mám z velké části ve své knihovně.

Když byl 11.1.12. v Praze – ku příležitosti zahájení přednášek cestovatelské středy, sám řekl, že se již chystá odejít do „důchodu“. Nezapomněl však vzpomenout, že právě dovršuje své „celoživotní dílo“.

Má se jednat o pětici knih s výsledky jeho bádání, s kompletním obrazovým materiálem, který nasbíral během svého života.

1.Kniha již v České republice vyšla pod názvem „Pozdravy z doby kamené: kdo nevěří ať se podívá“

Celá kniha začíná prologem autora a můžeme v ní najít velice cenné informace o nejznámějších Starověko-astronautských lokalitách, jako je mikronéský Nan Madol, Nazca, Velikonoční ostrovy, Carnac, ale také o nálezech typu: petroglyfů, maleb a sošek znázorňujících astronauty a neznámé letící objekty.

Kniha je doplněna téměř 200 fotografiemi.

Další z pětice konečných knih v ČR, zatím nejsou k dostání.

 

 

Diskusná téma: Nejslavnější záhadolog světa odchází do důchodu

cheap michael kors https://www.utu1328.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok