NASA zřejmě skrývá pravdu o Marsu

24.10.2012 09:22

 

        Není to tak dlouho, co jsme na stránkách nezávislého internetového deníku Matrix-2001.cz zmiňovali velmi podivné praktiky spojené americkou institucí známou jako NASA. Jak vidno neuteklo mnoho vody a světem chodí další podivné zvěsti spojené s touto hodně kontroverzní agenturou. Mnohé z indicií naznačují, že experti této instituce se prostě rozhodli neodhalit celou pravdu o posledních velmi významných objevech, ke kterým došlo na povrchu Marsu. Poměrně seriozní magazín „Aviation Week & Space Technology“ napsal s odvoláním na vlastní anonymní zdroje u NASA, že tato agentura odeslala na půdu Bílého Domu další dokument ve kterém je mimo jiné uvedena i aktuální zpráva ohledně analýzy marťanské půdy. Tento tajný dokument pravděpodobně sděluje, že sonda Phoenix našla jistý důkaz o existenci možného života na této planetě.

        Tato tajná zpráva podle jmenovaného týdeníku prý neobsahuje konkrétní zmínky o tom, jakou formu života by se mělo jednat. Každopádně se zdá zřejmé, že Mars je potencionálně schopen udržet na svém povrchu existenci živých organismů. Samozřejmě, že je předčasné dělat jakékoliv závěry ohledně celého povrchu planety. V této chvíli jde o jistý předpoklad, který se týká oblasti kde se sonda nachází.

       Několik zdrojů od různých správních struktur NASA potvrdilo existenci této tajné informace, která měla doplnit data vyhotovená 31. července 2008. Tyto anonymní zdroje říkají, že data, která nebyla odhalena veřejnosti, byla podstatně provokativnějšího charakteru než ty, které agentura poskytla do veřejného oběhu. NASA by měla všechny veřejnosti snad zveřejnit v prosinci letošního roku, ale jedině tehdy pokud k tomu dá americká vláda souhlas.

     Asi by bylo na místě sdělit některé upřesňující skutečnosti týkající se sondy Phoenix a to hlavně pro ty čtenáře, kteří nejsou o této misi dostatečně informováni. Sonda Phoenix úspěšně přistála v polárních oblastech Marsu dne 25. května 2008. Po přistání měla před sebou dva konkrétní cíle:

a)      Hledat „obyvatelné oblasti“ v místech kde by mohl existovat mikrobiální život

b)      Studovat geologickou historii vody na této planetě

       Sonda má k dispozici 2,5 metrů dlouhou robotickou paži, která je schopná se dostat až 0,5 metrů pod povrch půdy. Paže je vybavena speciální kamerou, která je schopná ověřit zda v nabíracím mechanismu je přítomný materiál určený k analýze v sondě. Toto je oproti předchozí sondě Viking podstatnou výhodou.

      Phoenix disponuje hmotným spektrometrem, optickým i atomovým silovým mikroskopem. Disponuje také elektrochemickým zařízením, které je využíváno pro měření iontové kapacity v půdě a také k zjišťování množství a typů antioxidantů na Marsu.

     Carol Stoker, který je jedním ze skupiny vědců jenž je vědecky zainteresován do tohoto projektu sdělil, že sonda Viking 2 nalezla méně oxidantů než sonda Viking1 a to z tohoto důvodu, že její pozice po přistání byla více na sever. Phoenix se ovšem nachází ještě severněji. Na základě prvních analýz sedimentace půdy jsou vědci přesvědčeni o tom, že sonda bude schopna prozkoumat vzorky v časovém rozpětí minimálně 50 000 let, ale možná, že půjde i o miliony let. Tato skutečnost je velmi důležitá a to z toho důvodu, že klima na Marsu bylo v historii mnohem teplejší, než jak je tomu v současné době.

    

Převzato: https://english.pravda.ru/news/

(c)2008 Translation: Alhambra

 

Diskusná téma: NASA zřejmě skrývá pravdu o Marsu

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok