Kozárovce : 11.7.2009

04.01.2014 15:49
kozarovce10

Krásny piktogram v tvare kvetu sa objavil medzi obcou Kozárovce a mestom Tlmače, jeho obvod meral 275 metrov a na dĺžku mal až 68 metrov. Takto zložitý kruh sa na Slovensku objavil vôbec po prvý krát. „Úžasný!“ Takto sa snáď najvýstižnejšie dá opísať najnovší piktogram, ktorý vznikol približne 100 metrov od cesty medzi Kozárovcami a Tlmačmi.

Zaujímavé je, že piktogram, ktorý vznikol v Tlmačoch je vzdialený približne 2 km práve od tohto a spolu s kruhom z Hliníku nad Hronom majú predpokladaný vznik v ten istý dátum, dokonca sa všetky 3 kruhy pretínajú na jednej priamke. Preto môžeme predpokladať že autor kruhov je ten istý.

Obrovský kvet meral na dĺžku 68 metrov a jeho obvod meral 275 metrov. Kvet mal 5 lupeňov a namiesto očakávaného šiesteho boli 3 zmenšujúce sa kruhy ktoré merali 6,2 metra, 5,3 metra a najmenší meral 3,6 metra. Vedľa kruhov bolo 6 zárezov širokých 1 meter.

Veľmi zaujímavý bol aj stred kruhu, v ňom sa nachádzal jeden 4,6 metrový kruh. Okolo neho bola špirála ktorá bola tvorená z poloblúkov, ktoré sa lámali na väčšie v tých istých miestach. Špirála mala šírku 1,2 metra.

Pri meraní magnetického poľa kompas doslova „šalel“. Raz sa otočil o 180° a o trochu vedľa už smeroval správne, vošiel som do stredu kruhu s kompasom položil ho na zem a sever ukazoval zas o 90° vedľa. Jednoznačne bolo magnetické pole silne narušené a s kompasom to robilo doslova „čo chcelo“.

Piktogram objavil mladý pán, ktorí si bol fotiť kruhy v Lipníku. Keď fotil kruhy s výšky jedného paneláku domáci ho upozornil na to, že cestou autobusom z Kozároviec do Lipníka videl na poli podobné „kruhy“. Išiel sa pozrieť a čakal ho tam tento úžasný piktogram.

Popis piktogramu
Piktogram sa nachádzal v ovesenom poli medzi obcou Kozárovce a mestom Tlmače asi 100 metrov od cesty.

Predpokladaný vznik piktogramu: 11.7.2009

GPS súradnice piktogramu: N 48°17’56.33″– E 18°31’46.53″

Tvar: 1 veľký 68 metrový piktogram v tvare kvetu. Obsahoval 5 lupeňov a namiesto šiesteho sa tu nachádzali 3 zmenšujúce sa kruhy a 6 zárezov. Okolo stredu kruhu ide špirála, ktorá je však tvorená z poloblúku, ktorý sa presne v tých istých bodoch láme a prechádza bližšie k stredovému kruhu.

Zvláštnosti: Veľmi zložitý tvar piktogramu ktorý pripomína kvet.

Pri analýze obrazca neboli zistené žiadne mechanické pomôcky, ani stopy.

Kruhy sú pravdepodobne pravé, nefalšované.

12.4.2011: Nové fotografie z 3.Apríla 2011 nám zaslala obyvateľka z okolia. Na Fotografiách krásne vidieť priktogram aj po takmer dvoch rokoch od jeho vzniku. Pole je poorané a je na ňom zasiatá repka olejná. Za fotografie aj touto cestou ďakujeme! Viac foto nájdete v galérii pod článkom!

 

Tomáš Stankovič

ufo.slinto.sk/nadherny-kvet-v-poli-pri-kozarovciach/#more-86

Fotogaléria: Kozárovce : 11.7.2009

Táto fotogaléria je prázdna.