Konferencia PHOENIX 2019

15.12.2018 07:52

S A V P J, o. z. Vás pozýva 

na stretnutie záujemcov o nevyjasnené záhady a anomálne javy všetkého druhu.

8. ročník konferencie PHOENIX sa bude konať 22.06.2019 v rekreačnom stredisku Planinka pri Dechticiach. Planinka sa nachádza medzi dedinkami Dechtice a Dobrá Voda. Je to krásne miesto na lúke uprostred lesa.

Planinka - Dechtice 300

GPS: 48.566839, 17.550573

Budúcoročný hviezdny ôsmy ročník bude stáť určite za to - nenechajte si ho ujsť...

Každý, kto sa zaujíma o zákulisie a zmysel súčasného svetového diania sa už určite stretol s niečím, čo si nedokázal vysvetliť.
 
Pokiaľ hľadáte odpovede na otázky: Kto vlastne sme? Odkiaľ sme prišli a kam smerujeme? Sú aj u nás na Slovensku nevysvetlené javy?
 
Existuje únos do UFO? A, čo neznáme tvory, megality a iné tajuplné veci? Ak sa zaujímate o veci pozemské aj nepozemské - tak potom ste tu správne.
 
Názory a postoje prednášajúcich môžu byť považované za kontroverzné, ale aj za inšpirujúc
 

Vážení priatelia tajomna a záhad všetkého druhu,

dovoľte nám Vás pozvať na 8. ročník konferencie Phoenix dňa 22.6.2019, ktorú každoročne usporiadava SAVPJ, o. z. Tentokrát sme pre Vás vybrali ďalšie naše magické miesto - Planinku. Planinka sa nachádza medzi dedinkami Dechtice a Dobrá Voda. Je to krásne miesto na lúke uprostred lesa.

Ako jedno z mála podujatí tohto druhu u nás je určené okrem bádateľov aj pre širokú verejnosť. Spoznáte nových báječných ľudí a nadviažete nové priateľstvá.
V piatok si môžete vyskúšať hľadanie stratených podzemných chodieb L-drátmi či iným spôsobom. Môžeme spoločne osláviť letný slnovrat, ktorý býval oddávna spojený s jednou z najvýznamnejších slávností kalendárneho roka. Sobota ako vždy, bude ťažiskový deň a budú prebiehať všetky prednášky. Po prednáškach spoločne zasadneme k voľnej diskusii a k táboráku. A pribudne aj zopár prekvapení. Po dohode môžeme spoločne navštíviť niektoré z okolitých miest. V prednáškach budeme pokračovať aj v nedeľu doobeda.


O bohatý program sa Vám postarajú:

Sándor Pusztay (Maďarsko)
Josef Cene (Nemecko)
Miloš Jesenský
Rudolf Irša
Františka Vrbenská
Júlia Sellers
Milan Zacha Kučera
Karel Dudek
Lukáš Pavlíček
Gabriela Slováková

 


Planinka je rekreačné zariadenie sídliace v bývalom poľovníckom kaštieli z 18. storočia, ktorý sa nachádza v krásnom lesnom prostredí Malých Karpát neďaleko Trnavy. Budovu kaštieľa dal v roku 1774-5 postaviť uhorský kancelár gróf Jozef Erdődy.
 
Dnes sa priestory využívajú na rôzne pobyty, akcie a spoločenské udalosti priamo v interiéry kaštieľa alebo vo vonkajších priestoroch areálu. A tieto priestory čakajú aj na Vás.
 
V okolí sa nachádza zrúcanina hradu Dobrá Voda, pútnické miesto zjavovania Panny Márie v Dechticiach, židovský cintorín, Šibeničný vŕšok, pozostatky kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej a veľa iného. Taktiež môžete navštíviť neďalekú Trnavu.
 
Konferencia Phoenix v roku 2019 nadobudne trochu medzinárodný charakter. Prednášajúci budú zo štyroch krajín. A to zo Slovenska, Čiech, Nemecka a Maďarska.

Slovensko bude v zastúpení Gabriely Slovákovej, Miloša Jesenského, Rudolfa Iršu a Lukáša Pavlíčka. Slovenskú a zároveň americkú stranu zastúpi Julia Sellers. Českú stranu budú reprezentovať Františka Vrbenská, Karel Dudek a Milan Zacha Kučera. Za Nemecko sa predstaví kruhológ, bádateľ a cestovateľ Josef Cene a z Maďarska náš priateľ šéfredaktor a majiteľ maďarského UFO magazínu Sándor Pusztay.

Planinka nám bude k dispozícií od piatku 21.6.2019 do nedele 23.06.2019. Cena za pobyt je 74 € ( je v nej zahrnuté ubytovanie, plná penzia, vstupné a sobotný táborákový guláš ). Vstupné na sobotňajšie prednášky bez ubytovania a stravy 20 €. Pre cezpoľných možnosť objednania obedu a večere. Pre ubytovaných sa vyžaduje záloha na účet vopred, a to vo výške 30 € so splatnosťou do 31.03.2019.

Tešíme sa na Vás!

Úvodom Vám povie pár slov Gabriela Slováková

 

Bádateľka, spisovateľka a príležitostný publicista. Je predsedom a jedna  zo zakladateľov SAVPJ, o. z. Členka viacerých amatérskych skupín zaoberajúcimi sa anomálnymi javmi. Zaoberá sa hlavne zážitkami NDE, OBE, psilógiou, mytológiou, dávnovekou históriou a civilizáciami. Taktiež o výskyt piktogramov na Slovensku a okrajovo aj o problematiku UFO. Organizátorka konferencií PHOENIX a iných bádateľských aktivít.

 

Na koho sa v pripravovanom programe môžete tešiť?

Sándor Pusztay (Maďarsko)

Rodák z Budapešti. Vydavateľ kníh a časopisov, šéfredaktor, spisovateľ, novinár. Zakladajúci redaktor maďarského UFO-magazínu.

Navštívil viac ako 70 krajín. O svojich cestách napísal stovky článkov, je autorom asi 20-tich kníh. V súčasnosti sa s obľubou venuje paleoastronautike, megalitom a pyramídam. Je organizátorom a podporovateľom niekoľkých tuctov medzinárodných konferencií, výstav v oblasti energetiky, nevysvetliteľných javov a ochrane prírody.

Jeho tlmočníkom bude Rudolf Thomschitz

Josef Cene (Nemecko)

Bádateľ a záhadológ z Nemecka, cestovateľ a dobrodruh. Narodil sa v bývalej Juhoslávii a trvalo býva v Berlíne, kde pracuje ako policajný dôstojník. Už od detstva prejavoval veľký záujem o UFO a o inoplanetárnych návštevníkov.  Veľa času venuje fenoménu kruhov v obilí. Preskúmal takmer 100 obrazcov a za tým účelom aj viackrát navštívil Anglicko. Zaoberá sa aj s incidentom Djatlovová výprava a záhadnými zmiznutiami ľudí v národných parkoch po celom svete.

Jeho tlmočníkom bude hudobník, textár, herec, výtvarník a maliar Josef Moravec – Motov.

Miloš Jesenský

Venuje sa publicistike v oblasti záhad a  histórie  u nás aj v zahraničí. Jeho spisovateľská činnosť je mimoriadne bohatá. Doteraz napísal a vydal viac ako 40 titulov. Je členom Spolku slovenských spisovateľov, slovenského PEN Centra a Syndikátu slovenských novinárov. Je držiteľom ocenenia „Krištáľový tiger“ (1998).

Rudolf Irša

Historik, spisovateľ, etnológ, venuje sa kultúrnej antropológií a religionalistike. V roku 1988 objavil rondel a prvú svätyňu megalitického typu v strednej Európe. Autor viacerých kníh a publikácií o jedinečných kultových kameňoch a skalných svätyniach na Slovensku. Jeden z najlepších odborníkov u nás vo svojom odbore. V súčasnosti sa venuje predovšetkým dokumentácii kamenných kultových miest, dejinám Slovenov a ich náboženskému systému  

Františka Vrbenská

Bádateľka, spisovateľka a autorka početných publikácií. Výnimočná žena s otvorenou mysľou. Okrem fantasy príbehov píše odborné štúdie z oblasti histórie, literatúry a etnológie. Je členkou Klubu autorov literatúry faktu. Za celoživotnú prácu bola v r. 2008 ocenená Mlokom.

Julia Sellers

Autorka, publicistka, lektorka. Žije striedavo v USA a na Slovensku. Venuje sa hlavne mimotelovým zážitkom, duchovno-transformačným procesom ako aj problematike UFO. Je členkou viacerých organizácií v USA so zameraním na duchovné učenie, jasnozrivosť a mimotelové zážitky. Aktívne spolupracuje s nadáciou FREE, ktorá skúma mimozemské a mimodimenziálne civilizácie a ich kontakty s našou planétou.

Milan Zacha Kučera

Spisovateľ, publicista, moderátor a bádateľ.  Je členom SAVPJ o.z., so špecializáciou na historické záhady a hľadanie pokladov. Kreatívny a marketingový riaditeľ TV Kinosvět a TV WAR. V oblasti záhad a tajomstiev predstavuje  výraznú a neopomenuteľnú autorskú osobnosť. Je držiteľom ceny E. E. Kischa, pre rok 2013 za knihu Najväčšie tajomstvo tretej ríše.

Karel Dudek

Spisovateľ, publicista, záhadológ a člen SAVPJ, o. z. Už vyše 25 rokov skúma a dokumentuje kounovské kamenné rady. Zaujíma sa hlavne o archeoastronautiku a menhiry v Čechách. Taktiež sa zaujíma o paranormálne javy a ezoteriku.

Lukáš Pavlíček

Člen výboru a podpredseda SAVPJ o. z. Milovník záhad a tajomstiev všetkého druhu. Jeho hlavným bádateľským záujmom je astrálne cestovanie a putovanie duší. Dobrodruh a príležitostný publicista. Na Slovensku sa tiež venuje výskytu kruhov v obilí.

Programom Vás bude sprevádzať - Milan Zacha Kučera.

Zmena programu vyhradená !

"Život je zmena" povedal by klasik a my s ním môžeme iba súhlasiť. Každý, kto organizoval akúkoľvek akciu s počtom hostí väčším ako jeden vie, že sa môže hocičo prihodiť a nič nie je isté.

 

Doplňujúce informácie:

Ide o akciu verejnú a jednodňovú. Samozrejme, že ako vždy sa nevylučuje príchod v piatok a odchod v nedeľu. Záujemcovia o „ubytovanie“ sa musia vopred prihlásiť, a to najneskôr do konca marca na emailovej adrese: ufoklubslovensko@gmail.com u organizátora. 

Je nutné dodržiavať pokyny organizátorov! Deti výlučne v doprovode dospelých. Tí, čo nebudú dodržiavať pokyny a budú sa nevhodne správať budú z akcie vylúčený! Organizátor si vyhradzuje právo výberu účastníkov.

Akékoľvek otázky Vám zodpovieme e-mailom:

ufoklubslovensko@gmail.com

Usporiadateľ:

SAVPJ, o. z.                       

www.savpj.eu - t.č. + 421 904 640 902                                   

Ozvučenie a technickú podporu 

zabezpečuje produkcia MIDO - www.mido.sk 

v spolupráci s rekreačným zariadením PLANINKA - www.planinka.sk