Inkvizitor s rozštěpeným penisem

26.05.2012 21:56

Karel Kýr

 

Nicolas Remy

 

Vatikánské archivy jsou odjakživa předmětem touhy všech badatelů. Skrývají podle nich tajemství, která by mohla změnit pohled na naše dějiny. To, co z papežských trerozů uniklo, jim rozhodně dává za pravdu.
 Jeden z dlouho utajovaných spisů pojednává například o podivných souvislostech spojených se smrtí obávaního inkvizitora Nicolase Remyho v roce 1612. Jeho tělo totiž zmizelo a do hrobu musela být dána pouze prázdná rakev!
Tajemství této záhady vyšlo najevo až o 300 let později. V roce 1912 spatřilo světlo světa písemné svědectví italského mnicha a žáka Nicolase Remyho, Francesca Maria Guazza (svému učiteli dal před smrtí rozřešení a připravil jeho tělo do rakve). Jeho dopis byl uložen mezi nejtajnější vatikánské spísy. V důvěrné zprávě určené papeži psal:
"Když jsem nebožtíka svlékal, abych ho podle křesťanských zvyklostí nachystal, učinil jsem několik podivných nálezů. Nicolas Remy měl přirození rozštěpené na dvě části, jež připomínaly rozeklaný jazyk hada. Na spodní straně zad měl podivnou hustou síť mateřských znamének a jeho tvář připomínala smějícího se ďábla...V tajné přihrádce nad jeho postelí jsem nalezl kopii smlouvy sepsané na pergamenu, na níž byl jeho podpis se vší pravděpodobností krví a k němu byl připojen ještě jeden odpudivý klikihák, jež se dal při trošce dobré vůle vyluštit jako slovo Asmodei."
Dokument byl podle Franceska Maria Guazza sepsán měsíc před tím, než zemřel nejstarší syn Nicolase Remyho, což mnichovi připadalo zlověstné.
"Ďábel se proti nám spikl tím nejrafinovanějším způsobem, přesto však doufám, že bůh k nám zůstane milostiv. Byl jsem nucen zmařit záměř pozůstalých, kteří chtěli pohřbít ostatky zesnulého v posvěcené zemi," svěřil se v dopise adresovaném Svaté stolici.
Svědek musel do vyhnanství
 Papež nechal dokument ihned uložit do archivu a jeho pisatele poslal do Jižní Ameriky (!), aby nevyzradil nic z toho, co viděl. Nejvyšší hlava církve však tehdy zapomněla zničit výše zmíněný dopis. Guaza je také autorem knihy Compedium Maleficarum, která byla dlouho návodem na objevování čarodějnic a přítomnosti ďábla.
Důkaz v knize
 Mnich v ní uvádí nejen všechny způsoby zjevování ďábla, ale slovem do všech detailů vyobrazil i jeho přirození to bylo na konci rozštěpené do tvaru dvou hadů, takže rohatý prý mohl smilnit současně s dvěma ženami. Rovněž popsal obrácený kříž, jež měl ďábel vytetovaný na dolní části zad, a dále vylíčil řetěz mateřských znamének na zádech připomínající prý podobu jeho obličeje. A v neposlední řadě v této knize detailně uvádí vzory smluvních textů mezi zplnomocněncem pekla Asmodeem a jeho čaroději. Tolik shodných znaků s tím, co psal v dopise papeži Francesco Mario Guazzo...Není se čemu divit, že Vatikán nechal jeho dokumrent celá staletí pod zámkem.
 Kdo byl Nicolas Remy (1530-1612)
Od dětství ho provázely zázrahy
(bez úrazu dopadl
na zem z pětiimetrové výšky,
předpovídal počasí...). V rodném
Lotrinsku vystudoval teologii a
práva, mluvil latinsky, řecky,
anglicky a německy. V 55 letech
mu zemřel syn; těsně před smrtí
otci řekl, že ho uřkla čarodějnice,
jíž nedal almužnu.
Když ho Nicolas Remy pohřbil,
začal jeho hon na ženy, většinou
staré žebračky. Do konce svého
života tak na hořící hranici
jeho zásluhou skončilo přes
900 životů.
 
 

Diskusná téma: Inkvizitor s rozštěpeným penisem

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok