Horoskop Alfréda Nobela

26.05.2012 22:07

Karel Kýr

 

Alfréd Nobel

 

Ve Stockolmu je uchovavaný a bedlivě střežený horoskop Alfréda Nobela, který překvapuje svou konkretností a absencí mlhavých proroctví, která byla typická pro mnohé astrology 19.století. Jeho historie je velmi zajímavá.

Alfréd Nobel se narodil v roce 1833 v rodině zámožného skockholmského podnikatele, který si nic více nepřál než to, aby jeho syn kráčel v jeho šlépějích. Syna dal pokřtít jménem Alfréd a navíc mu dal jména po svém otci a dědovi. Tedy narozený chlapec se jmenoval Alfréd Bernhard Filip Nobel. Což bylo zapsáno v jeho rodném listě i v kostelní matrice.

Tu noc, kdy se chlapec narodil, osvítila skockholmskou ztmavlou oblohu záře velké padají hvězdy. Mnozí lidé považovali tento pád obrovské komety za neblahé znamení, ale Nobelův otec tento jev považoval za šťastné znamení pro svého syna. Proto zašel za stockholmským astrologem Nilsem Nordenskjöldem a chtěl věděl zda tento neobvyklý kosmický jev nějak souvisí s narozením a budoucím životem jeho syna. Myslím si, že je příhodné připomenout, že astrolog Nordenskjöld byl strýcem slavného švédského geologa, geografa a polárního badatele barona N. A. E. Nordenskjölda, který jako první proplul Severním ledovým oceánem a napsal bestseller Cesta Vegy kolem Asie a Evropy.
Astrolog si vyžádal od podnikatele Nobela data narození všech členů jeho rodiny a slíbil, že novorozenému synovi vypracuje přesný horoskop.
„Otec Nobel chtěl znát linii novorozencova příštího života od prvních profesních krůčků přes předpokládané oslňující podnikatelské úspěchy až do poklidného stáři, v němž bude užívat plodů své celoživotní práce. Nobel otec navíc chtěl, aby bylo z horoskopu nepochybně zřejmé, že syn bude kráčet v úspěšných otcových stopách a že nevyroste v budižkničemu jen proto, že jeho narození provázel zvláštní astronomický jev. Nešlo tedy jen o horoskop maličkého Alfréda, ale spíše o horoskop pokračovatele otce Nobela, jemuž syn rozhodně nesměl pokazit podnikatelskou pověst...“
(Frank P.Jones: Osud)
Když si otec Nobel za deset dnů pro horoskop přišel a přečetl si ho, byla jako ománený. V prvním okamžiku si myslel, že si z něj astrolog utahuje. Ale na druhé straně věděl, že si astrolog nemůže dovolit, protože by přišel o zákazníky. Nemohl pochopit, že jeho syn se stane velikánem 19.století, díky němuž se promění celý svět. A nemohl si vysvětlit směs paradoxů a protismyslů, které byly v horoskopu.
...už za několik desetiletí se stane uctívaným boháčem, největším dobrodincem lidstva a současně nejproklínanějším zloduchem, jehož jméno budou hanobit a současně o něm budou snít po celé stovky nejosvícenější duchové...

Otec Nobel měl z faktů, které vyčetl v horoskopu hrůzu. Ale astrolog krčil rameny.

„Všechno co jsem napsal,“ řekl, „jsem vyčetl z hvězd a nepřidal jsem si k tomu ani slůvko. Horoskop malého Alfréda považuji za ten nejlepší, jaký jsem kdy sestavil. A navíc jem hrdý na to, že právě já jsem měl tu čest upozornit na zrození zcala mimořádného muže, jaký přichází na svět jednou za sto let..“
I když byl otec Nobel z horoskopu v šoku, nakonec mu uvěřil. Jeho syn rostl bez omezování. Otec Nobel byl natolik moudrý, že neházel předpovězenému osudu klacky pod nohy.
Další osudy Alfréda Nobela, objevitele dynamitu, jsou všeobecně známy. Nehledě na to, že jeho jméno je každoročně připomínáno udělováním Nobelových cen.

 

Diskusná téma: Horoskop Alfréda Nobela

nike free run womens https://www.paisley-pineapple.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok