Ezechiel: Setkal se s mimozemšťany ?

25.05.2012 21:34

Ondra Procházka

Ezechielovo zjevení

Otevřína byla nebesa, a viděl jsem vidění boží.Takto popisuje starozákoní prorok Ezechiel (okolo  592 př. n. l.) své setkání s božskými bytostmi.Doposud byl autor knihy Ezechiel chápán jako jeden z těch, kdo se podle Bible setkal s poslem božím, avšak nyní se obracíme na hypotézu, která říká, že onen posel boží nemusel mít s bohem nic společného…

 

Názory na Ezechiela se různí, někteří (především nábožensky založení lidé) jsou toho názoru, že skutečně viděl božská zjevení, ale početná skupina badatelů i vědců si pevně stojí za názorem, že bytosti, které Ezechiel viděl byly mimozemského původu.

Následující řádky budou texty vyňaty ze Starého zákonu, Proroctví Ezechiele, Proroka z kapitoly první.:

Stalo se pak třidcátého léta, čtvrtého měsíce, dne pátého, když jsem byl mezi zajatými u řeky Chebar, že otevřína byla nebesa, a viděl jsem vidění boží…

Vítr tuhý přicházel od půlnoci a oblak veliký a oheň plápolající, a okolo něho byl blesk, a z prostředku jeho jako nějaká velmi prudká světlost, z prostředku toho ohně… (pozn: přílet mimozemského plavidla?)

Z prostředku jeho a také ukázalo se podobenství čtyř zvířat, jejichž takový byl způsob: Podobenství člověka měli (pozn: spatření mimozemských bytostí?)

Na pohledění byla kola a udělání jich jako barva tarsis, a podobnost jednostejnou měla všecka ta kola, a byla na pohledění i udělání jejich, jako by bylo kolo u prostřed kola.(pozn.popis nějakého mechanismu ?)

Podobenství pak oblohy bylo nad hlavami zvířat jako podobenství křišťálu roztaženého po obloze (pozn. Pohled ze spoda na kosmické plavidlo?)

I slyšel jsem zvuk křídel jejich, jako zvuk vod mnohých, jako zvuk všemohoucího… (pozn. Zvuky motorů ?)

Svrchu pak na obloze, kteráž byla nad hlavou jejich, bylo podobenství trůnu na pohledění jako kámen zafírový, a nad podobenstvím trůnu na něm svrchu na pohledění jako tvárnost člověka(pozn. Něco jako člověk ?)

I viděl jsem na pohledění jako velmi prudkou světlost a u vnitřku jejím vůkol na pohledění jako oheň(pozn. Zářící objekt, šlehající plameny?)

Kdo byl ten, koho Ezechiel popsal jako podobenství člověka? Mluvil by takto věřící o svém bohu? Pak je dobré položit si otázku, kdo byl pro Ezechiela bůh…

 

 

Diskusná téma: Ezechiel: Setkal se s mimozemšťany ?

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok