Červený trpaslík - Gliese 581 g, označen za nejlepší místo pro mimozemský život

24.10.2012 11:43

Červený trpaslík - Gliese 581 g, označen za nejlepší místo pro mimozemský život

Badatelé z univerzity v Puerto Ricu při Areciboské laboratoři planetární obyvatelnosti (PHL) uveřejnili nedávno seznam, kde označili pět potencionálně nejobyvatelnějších mimozemských planet. Jsou to planety podobné Zemi: Gliese 667C c, Kepler-22 b, HD85512 b, Gliese 581 d a Gliese 581 g. Přičemž Gliese 581 g je na seznamu dosud nejpravděpodobnějších kandidátů potencionálně obydlených exoplanet nejvýše. Ale někteří výzkumníci nejsou zcela přesvědčeni, že Gliese 581 g vůbec existuje. Mike Wall ze Space.com  vysvětluje:

Objevení Gliese 581 g způsobilo novinové titulky po celém světě v září 2010, protože tato planeta prý obíhá uprostřed své hvězdné „obyvatelné zóny“, což je právě to správné rozmezí vzdáleností, kde je tekoucí voda a možná, že by tam mohl existovat i život. Jen o několik týdnů později začal další přední badatelský tým vrhat na toto zjištění pochybnosti, a sdělil, že při svých pozorováních tuto planetu neobjevili.“

Tito vědci z týmu HARPS z observatoře v Ženevě nebyli schopni Gliese 581 g zachytit za použití vlastních dat. A tým PHL upozorňuje, že “další analýzy jinými vědci za poslední dva roky také zpochybňují existenci Gliese 581 g.”

Avšak nový výzkum původních objevů Gliese 581 g, vedený Stevenem S. Vogtem z UC Santa Cruz, poskytuje rozšířenou sadu dat, která i nadále podporují existenci této planety. Space.com oznamuje, že podle Vogta, by jeho tým mohl pouze reprodukovat výsledky švýcarských badatelů tím, že „nadhodí nějakou hrst datových bodů“.

I přes protichůdné studie a výzvy týmového výzkumu, Vogt cítí jistotu, že nové údaje jeho týmu prokazují existenci Gliese 581 g. A na základě těchto údajů se tým PHL domnívá, že tato planeta je nejlepším kandidátem na hostování mimozemského života.

Nové výzkumy tohoto týmu jsou uveřejněny v časopise Astronomical Notes.

 

https://www.openminds.tv/gliese-581g-named-best-place-for-alien-life-if-the-planet-even-exists-808/

 

Jason McClellan, 24. července 2012

 

Dodatek:

V materiálech exopolitiky a ve výpovědích některých informátorů se hvězda Gliese objevuje již delší dobu. Může to znamenat, že je skutečně kolem této hvězdy rušno. Viz např. úryvek z materiálů o Dulce (Dulce Book – Branton):

 

Druhy Šedých

..Typ A: běžní Šedí
Je to běžný druh. Mají velké hlavy a jejich oči se cyklicky otáčejí, mají úzká ústa a žádné viditelné nosní štěrbiny. I přes jejich fyzické podobnosti, tato skupina Šedých se vlastně skládá z několika různých druhů, které není nutné zmiňovat a které pocházejí z různých částí naší Galaxie. Typ Šedých, zvaných také v literatuře jako „Zetas“, pochází ze souhvězdí Reticulum (např. někteří z hvězdy nám známé jako Gliese 876-c) a říká se, že mají humanoidní původ, zatímco ostatní rasy, např. ty, které pocházejí z Draco Orion a Ursa Maior (Velká medvědice), jsou rasou Reptiliánů. (1993)

 

Více zde: https://www.exopolitika.cz/news/podzemni-zakladna-v-dulce/

 

Dodatek 2:
Dr. Burisch tvrdí, že bytost, které říkali J-Rod (a J-Rodové) a další světlovlasé humanoidní typy používají hvězdu Gliese 876-c jako druh nějakého tábora ke studování Země. „Bylo mi řečeno, že Gliese 876-c je pouze jedna, o níž mně byla dána nějaká informace. Je to planeta, o které se domníváme, že není obydlená…. Je to jen jakási základna. Byla mi popisována, je pod vrstvou mrakového jádra, má na povrchu velký podíl plynu. Zde soustřeďují své síly a uchovávají energii. Když se chtějí vrátit, používají Gliese 876-c jako „skokovou bránu“ do svého vlastního slunečního systému. Gliese má své planety a konkrétně Gliese 876-c je místo, kam přesunul svou základnu i J-Rod, aby byli blízko Zemi pro výzkumy…. Je to asi 15-16 světelných let ze Země. Jinými slovy je blíže než Zeta Reticuli, které je 37,5 světelných let od Země. Abyste pochopili, není to vysloveně obyvatelná planeta, musejí používat umělé prostředí.“

https://www.boomspeed.com/joseph2/J-Rod2.htm (2002)

Systém Gliese

 

Překlad: Karel Rašín

 

 

Diskusná téma: Červený trpaslík - Gliese 581 g, označen za nejlepší místo pro mimozemský život

new balance homme https://www.nabswdallas.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok