Budd Hopkins – Člověk, kterého proslavily únosy mimozemšťany

26.05.2012 17:42

Ondra  Procházka

Budd Hopkins - nejznámější badatel v oblasti únosů do UFO

Je tu pokračování mého seriálu slavných ufologických osobností. Dnes Vám přináším nejznámějšího badatele v oblasti únosů do UFO Budda Hopkinse, jehož tři knihy změnily chápání tohoto fenoménu.

Byl skvělý americký malíř, ale hlavně přední světový odborník na únosy do UFO. Jeho výsledky považuje nejden ufolog za opěrný bod v dlouhé časové ose ufologie.

Narodil se 15.června 1931 ve měste Wheeling v západní Virginii. Celý život byl nadšen do malování, ale po zážitku v roce 1964 „přesedlal na jinéh koně“, malováni ho však nikdy nepustilo.

V roce 1964 ve státě Massachusetts u města Truro Hopkin se svými dvěma přáteli pozoroval na denní obloze UFO, které ovlivnilo jeho budoucí život. Už v roce 1975 Hopkins a Ted Bloecher vyšetřovali případ přistání UFO a kontaktu s posádkou v New Jersey.  Později se však začal soustředit spíše na syndrom únosů do UFO a ze svých poznatků posléze sepsal svou první knihu „Missing time“ – Ztracený čas, která se s jeho dvěmi dalšími knihami stala velice cenným materiálem zabývajícím se touto problematikou. V roce 1989 pak zakládá společnosti „Intruders Foundation“, která se zabývá únosy a a shromažďuje záznamy o unesených. Hopkins vydává další dvě knihy a to: „Witnessed“ – Svědectví a „Intruders“ – Narušitelé, které se opět stávají bestsellery a jsou obdivovány i skeptiky.

Hopkins byl často napadán a kritizováán za jeho oblíbenost hypnózy, kterou považoval za skvělý prostředek „vzpomenutí na zapomenuté“. Je třeba také vzpomenout, že Hopkins na pole problematiky únosů do UFO přivedl dnes již světové odborníky na toto téma jako jsou  John Mack a David Jacobs.

Budd Hopkins zemřel 21.8.2011 na kombinaci rakoviny a zápalu plic.

 

Diskusná téma: Budd Hopkins – Člověk, kterého proslavily únosy mimozemšťany

doudoune canada goose femme https://www.scoutconsultinggroup.com/

RonaldLync | 22.10.2014


Pridať nový príspevok