Armando Valdes – oběť únosu, nebo podvodník ?

25.05.2012 21:21

Ondra Procházka

 
Pro chilského poddůstojníka to měl být zcela obyčejný den, avšak událost, která se stala 25.dubna 1977 mu od základu změnila život.
 
Vše začalo tím, že Armando a šest dalších vojáků seděli kolem 4:15 ráno u ohně a patrně další dva vojáci drželi stráž o kousek dál. Vojáci si užívali klidu, když spatřili, že za horami se rozsvítilo nějaké světlo. Upřeně se dívali na pohoří, a byli připraveni k telefonátu na základnu, pokud by zpoza hor vyletěla nepřátelská letadla. Zpoza hor skutečně “něco“ vyletělo, ale o typická letadla se nejednalo, přesněji to byly dva oranžově zářící objekty ve tvaru disku. Jakmile disky přeletěly pohoří, začali v údolí pod ním manévrovat. Jeden z objektů zřejmě přistál za kopcem, za který zaletěl a už nevyletěl, šlo pouze vidět, že vrchol kopce je osvícen oranžovou září, jakoby za ním skutečně objekt stále byl. Mezitím co se jeden objekt ztratil z dohledu, ten druhý se přiblížil blíže k vojákům. Valdes okamžitě přikázal vojákům zaujmout bojovou pozici.
Objekt měl jasně oranžovou barvu a na jeho spodní straně se nacházely dva intenzivně zářící rudé body. Zatímco vyděšení vojáci čekali na rozkaz Valdese, objekt se znovu přiblížil a nyní byl pár desítek metrů od skupiny.
Vojáci nervózně čekali, až Valdes zavelí „Pal“! Ale Armando se zachoval zcela jinak. V momentě posledního přiblížení objektu k vojákům se Valdes rozešel směrem k němu a strachy ztuhlí vojáci jen přihlíželi, jak se Armando dostává až téměř pod něj. V tu chvíli jak Valdes došel přímo pod objekt, z disku vyšlehl světelný paprsek široký asi 1m (vojáci tvrdili, že to vše netrvalo ani vteřinu) a Armando Valdes byl pryč. V momentě zmizení Valdese se objekt prudce otočil a vysokou rychlostí odletěl. Ostatní začali jejich poddůstojníka hledat, ale nikde nebyl. Po patnácti minutách se Valdes znovu objevil, tak jakoby se zhmotnil ve vzduchu. Jakmile se vrátil, tak se vojákům, kteří od něj byli vzdálení pár metrů, snažil něco říci, ale upadl do bezvědomí. Když se jeho přátelé dostali k tělu blíže, tak si museli říct, že to není on. Armandovi během jeho nepřítomnosti narostl takový vous, jakoby se neholil přesně pět dní. Další zajímavé zjištění bylo, že jeho hodinky ukazují správný čas, kdy se Valdes objevil, ale datum bylo posunuto přesně o pět dní napřed.
Jednoduše řečeno, Armando Valdes je člověk, který po únosu do UFO zestárl během 15 minut o pět dní! – tedy podle jeho původní výpovědi
Po této události byl převezen do vojenské nemocnice a musel odpřísáhnout, že o tomto “děsivém” zážitku nikomu neřekne. Avšak slib úplně nedodržel a  bolívijskému učiteli Donu Pedrovi celý svůj příběh vylíčil do diktafonu.
Valdes se v roce 2009  přiznal, že si to celé vymyslel.Týden před událostí se neholil a na vojáky vše sehrál. – informovala skupina KPUFO.

 

 

Diskusná téma: Armando Valdes – oběť únosu, nebo podvodník ?

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok