Almanach paranormálních jevů 20.století

02.03.2013 09:59

1902

USA, Chesterfield, Idaho. 14.července pronásledoval skupinu bruslařů chlupatý lidoop vysoký 2,5 metrů, jenž mával kyjem. Podobné stvoření spatřili v tomto státě celkem devatenáctkrát.

USA, poblíž City Island, New York City. 10.srpna napadla navigační lod', jíž velel kapitán Alexander S.Banta, dvakrát neznámá mořská příšera. Stvoření, které zatlačilo lod' zpátky k pevnině, mělo černou barvu a bylo mnohem větší než velryba.

1903

USA, Iola, Kansas. Mezi horníky na noční směně způsobilo paniku podivné stvoření, jež vypadalo napůl jako člověk, mělo rohy, dlouhé vlasy a obrovské rudé oči. V dnešní době nic neobvyklé.
Jižní Afrika, blízko místa Hermanus. Ke skupině rybářů, kteří pracovali 6 kilometrů od pobřeží, se přiblížila gigantická mořská příšera podobná hadu s kulatýma očima o průměru asi 10 centimetrů.

1904

Irsko, Lough Erne, hrabství Fermanagh. Od začátku března se po několik následujících měsíců každou noc vznášela nad hladinou jezera velká kulatá světla.
Anglie, Wimblebon, Londýn. 2.dubna padla na předměstí Londýna nepřirozená tma, která způsobila velkou paniku a zmatek.Na obloze nebylo ani stopy po temných mracích či kouři.
USA, poblíž Philadelphie. 31.července obklopily loď Mohican podivné fosforeskující mraky. Paluba začala zářit, jako by byla v plamenech a lodní kompas přestal ukazovat.
USA, Memphis, Tennesse. 2.prosince padla na město za dne nepřirozená tma a způsobila mezi lidmi paniku.

1905

Wales, Froncysyltte, Clwyd. Na začátku května spatřily lidé velkého černého ptáka, jenž létal nad střechami domů. V říjnu téhož roku viděli blíže neurčeného černého čtvernožce zabíjet zvířeta na farmě poblíž Badmintonu v hrabství Gloucestershire v Anglii.

USA, Kittery Point, Maine. 1.září se nad pláží a hladinou moře objevily podivné elektrické plameny, které vydávaly praskavé zvuky a silný zápach síry.

1906

Anglie, Gloucester. V polovině srpna zmizeli tři sourozenci, když si hráli na poli blízko jejich farmy. Událost vyvolala poplach, ale rozsáhlé třídenní pátrání, kterého se zúčastnila policie a místní obyvatele, skončilo bez úspěchu. Čtvrtého dne však byly pohřešované děti nalezeny, jak klidně spí v příkopě vzdáleném asi 50 metrů od svého domova. Je pozoruhodné, že svoji nepřítomnost nedokázaly vysvětlit a na nic z předchozích tří dnů si nevzpomínaly.

1907

USA, Pittsburgh, Pensylvánie. 27. ledna našel Albert Houck svoji ženu na stole spálenou na popel. Šlo nejspíše o případ samovolného lidského vzplanutí.

1908

Mexiko, Mexický záliv. 21.června spatřili cestující a posádka lodi Livingstone mořskou příšeru, která měřila asi 60 metrů.

1909

USA, Trenton, New Jersey. Nad městem létalo neobvyklé stvoření s černými kožnatými křídly a ohyzdnou hlavou (přezdívané - d'ábel z Jersey ) a posedávalo na střechách budov. Během ledna přišli další zprávy o výskytu tohoto stvoření z Camdenu, Woodbory, Burlingtonu, Gloucesteru a z oblastí sousedících s Pensylvánií.

1910

Guyana, řeka Konawaruk. Koncem února překvapily zlatokopy legendární - divocí muži - s červenohnědou srstí, vysocí asi 1,5 metrů.
Wales, Ennerdale, Cambria. Během února zabil neznámý dravec každou noc přibližně 50 ovcí. Ve všech případech vysál ovcím krev malými otvory v krčních žilách. Maso však zůstalo netknuté. V průběhu následujícího měsíce se podobná hrůzná událost odehrála v Anglii na usedlosti poblíž Guildfordu. Každou noc zde bylo podobným upířím způsobem zabito na 60 ovcí.

1911

Anglie, Bradford, Yorkshire. Ráno 23.února vyzvedla neznámá síla ze školního hřiště devítiletou dívku do výšky 6 metrů. Po pádu z této výšky dívka zemřela.
Francie, Mirebau. Během velikonočních svátků začal v místním kostele krvácet obraz Krista. Krev se řinula z Kristových rukou, srdce a hlavy. Testy prokázaly, že jde o krev lidskou.

1913

Francie, poblíž Charleroi. Počínaje 30.lednem byla místní farma po čtyři dny bombardována kamením.Tuto událost neměl na svědomí žádný člověk.
USA, Farmersfield, Texas. 15. května uviděla skupinka děti zeleného mužíčka vysokého asi 30 centimetrů, kterého poté údajně napadli a zabili psi.

1914

Belgie, Mons.26. srpna pomohli údajně ustupující britské armádě lučištníci, kteří se náhle zjevili na místě. Proto se jim poté začalo říkat „andělé z Mons“..

1915

USA, jihovýchodně od Wann, Oklahoma. V červenci spatřili v tomto místě velkého sněžného muže s planoucíma rudýma očima, jak se plíží poblíž domovní branky. Šlo o jeden z několika desítek případů, kdy se yetti v průběhu 20.století objevil v této oblasti.
Anglie, Devon. V létě a na podzim spatřili lidé nad kopci v Dartmooru kmitající světla.

1916

Severní Atlantik. Kapitán a posádka německé ponorky U28 spatřili ohromného mořského tvora. Stalo se to několik vteřin poté, co vybuchla britská obchodní lod' Iberian. Tvor, podobající se krokodýlu, dlouhý 18 metrů, byl vymrštěn z moře spolu s troskami lodi.

1917

Průliv La Manche. V říjnu vyplula jachta Zebrina z přístavu Falmouth v Cornwallu do malého přístavu Brieux ve Francii. Cesta měla trvat maximálně 48 hodin. Ačkoliv nebyla hlášena žádná bouře, byla jachta po čtyřech dnech nalezena nepoškozená, ale opuštěná. Osud posádky je i nadále záhadou.

1918

Austrálie, Lismore, Nový Jižní Wales. Kamenný kříž na místním hřbitově začal v noci jasně svítit. Tento úkaz trval 60 let, nakonec kříž zničili vandalové.

1919

USA, Barron, Wisconsin. V srpnu šel třináctiletý chlapec Harry Anderson koupit olej. Cestou si všiml dvaceti mužíčků, kteří pochodovali v zástupu proti němu. Podle Harryho svědectví nebyli mužíčci vyšší než 45 centimetrů.
Průliv La Manche. Na pobřeží Goodwin Sands v Kentu byl vyvržen škuner Lucienne plující z přístavu St.Mallo. Na stole uvnitř škuneru leželo nedojedené jídlo, ale o těch, kteří si na něm pochutnávali, už nikdy nikdo neslyšel.

1920

Anglie, Londýn. V srpnu, během tří po sobě jdoucích dní, bylo předměstí Woodford bombardováno sprškami kamení.

1921

Mad'arsko, poblíž Budapešti. V průběhu roku zjistil třináctiletý chlapec, že dokáže pouhým pohledem zvedat do vzduchu různé předměty. V noci nad jeho spícím tělem šlehaly modré plameny a ten, kdo se jej dotkl, obvykle utrpěl elektrický šok.

1924

USA, nedaleko Kelso, Washington. Zlatokopy, sídlící v chatě, terorizovala v červnu horda - horský d'áblů - .Šlo pravděpobobně o sněžné muže, kteří po nich házeli kamením. Zahnali je na ústup střelbou z pušek. Jednoho z nich zranili.

1925

USA, poblíž pobřeží státu Massachusetts. 24.května spatřila posádka rybářské lodi mořskou příšeru, která vypadala jako gigantický úhoř. Její tělo bylo delší než 39 metrová lod'.

1928

USA, Elizabeth, Illinois. 25.července ohrožoval 2,7 metru vysoký lidoop jednu rodinu. Byl to první ze třinácti případů, kdy četní svědci spatřili yettiho během tohoto století ve státě Illinois.
Kanada, Ontario. V průběhu roku přicházely z různých oblastí, např. z oblasti jezera Erie, jezera Superior a řeky sv. Vavřince, zprávy o spatření příšery s dlouhým krkem.

1929

Západní Indie, Leeward Island, Antigua. V dubnu a v květnu vzplály několikrát bez přičiny šaty na jedné venkovské dívce. Zatímco šaty vždy shořely na popel, dívčina kůže zůstala nedotčena. Obdobně vzplálo i povlečení a matrace v posteli, ve které dívka spala.

 

1930

USA, Kingstone, New York. V lednu nalezli tělo paní Stanley Lakeové spálené na popel. Šaty, které měla na sobě, však zůstaly nepoškozeny. Vyšetřování nebylo uzavřeno.

1931 -

Španělsko, Ezquioga. 30.června spatřilo přes 150 lidí, včetně nekatolíků a bezvěrců, zjevení Panny Marie, která se objevila na obloze společně se zástupem andělů a svatých.

1932

USA, Blandenboro, Severní Karolína. V lednu navštívil zdejší dům neviditelný ohnivý duch. Záclony, povlečení a ubrusy v domě se bez jakékoli příčiny shořely.
Kamerun, pohoří Assumbo. V květnu napadl zoologa Ivana T.Sandersona obrovský netopýr, který měl rozpětí křídel téměř 3,6 metru.

1935 -

Kanada, Saskatchewan. 18.června spatřili tři osoby U.F.O., jež přistálo v lesích poblíž Nipawinu. Uviděli také stvoření, která se podobala lidem. Byla oblečena do stříbrných obleků a vystupovala po žebříku do kosmické lodi. Následující den na tomto místě vyfotografovali sežehnutou zem.

1936

Kazachstán, Černé moře, v blízkosti pobřeží Krymu. V lednu vytáhli rybáři z moře strach nahánějící černou mořskou příšeru s hlavou koně. Vyprostili stvoření ze sítí a uprchli na břeh. Téhož roku tvrdila jedna žena z Pavoldarské oblasti, že viděla černě oděnou ženskou postavu s křídly, která letěla vzduchem.
USA, Cleveland Ohio. Na hřbitově v Calvary bylo po několik listopadových nocí slyšet nebeskou hudbu, která vycházela z hrobu mladé dívky.

1937

Mongolsko, poušt' Gobi. V únoru zastřelil průzkumný oddíl postupující japonské armády dva velké, červenou srstí porostlé lidoopy neznámého druhu.
USA, řeka Saginaw, Michigan. Místní rybář utrpěl nervový šok poté, co jej napadla - velká chlupatá věc - , která chodila po zadních nohou. V průběhu roku byl v různých oblastech státu několikrát spatřen yetti.

1938

Japonsko, Hakkaido. Dřevěné panence umístěné do posvátného chrámu začaly po smrti její majitelky růst vlasy. Vlasy rostou dodnes. Vědecké testy prokázaly, že jde o vlasy lidské.

1941

Severní Austrálie, řeka Wearyan. V únoru dorazila zkušená zdravotní sestra na odlehlé místo, aby ošetřila postřeleného muže. Zčista jasna se objevily dva muži v operačních pláštích, pomohli jí raněného ošetřit a poté opět zmizeli.
Severní Atlantik, Lví záliv. V červenci byla objevena lod' Červeného kříže Icelandia , která bezcílně brázdila po otevřeném moři. Lod' byla nepoškozená, ale po posádce nebylo ani stopy.

1942

USA, Bloomington, Illinois. 15.března nalezli ve sklepě částečně popáleného bankovního úředníka Auru Troyera, který nebyl schopen vysvětlit, co se stalo.
Anglie, Newbiggin-by-the-Sea, Northumberland. Jakýsi muž prohlásil, že jej 18.prosince unesli mimozemšt'ané a donutili jej podrobit se lékařskému vyšetření. Jedná se pravděpodobně o první únos mimozemšt'any v tomto století.

1945

Německo, hrad Wildenstein, poblíž Heilbronnu. Obyvatelé hradu spatřili několik strašidel a malá stvoření, která vypadala jako skřítci. Během roku došlo k řadě dalších bizarních úkazů.
USA, Pittsburgh. Večer 6.srpna, v den svržení atomové bomby na Hirošimu, začala sto let stará bronzová socha japonské gejši ze sbírky Allana Demetria ronit slané slzy.
USA, Midland, Arkansas. 9.září napadl ohnivý duch místní dům. Zničil závěsy, oblečení, tapety a nábytek. Poté lehla popelem i blízká stodola.

1946

Rakousko, Eisenberg. Na počátku jara se probrala z komatu Aloisie Lexová a tvrdila, že viděla zjevení svaté Panny Marie. Ta jí zvěstovala poselství obsahující věci, o nichž dívka nemohla předtím nic vědět.
Jugoslavie, Pasman, Dalmácie. 11.června spatřilo mnoho svědků další zjevení Panny Marie, která se objevila na obloze a nad hlavou jí zářily hvězdy.

1947

Brazílie, Manous, řeka Amozonka. V únoru narazil jakýsi cestovatel na pět obrovských ptaků s kožnatými těly a křídly, kteří se podobali pterodaktylům.
Jižní Afrika, Tiger Rocks, Natal. Během léta spatřili rybáři několikrát 18 metrů dlouhou mořskou příšeru. V září ji též zahlédl na pobřeží v místě Isipingo jakýsi muž na procházce.

1950

USA, Benson Harbor, Michigan. 23.června pozorovali svědkové, kterak se letadlo DC 4 srazilo se zářícím objektem, jenž ho pronásledoval.

1951

USA, Florida. 1.července nalezli sedmašedesátiletou Marii Reeserovou v podobě hrstky popela na podlaze jejího bytu. Její lebka se seškvařila do velikosti baseballového míčku.

1952

USA, Nashville, Tennessee. V den díkůvzdání zasáhl pana H. Cantrella blesk. Poté lékaři konstatovali, že nádor na mozku, který byl příčinou jeho vážného stavu, náhle zmizel.

1953

USA, Greenville, Jižní Karolína. 3.března shořel řidič Waymon Wood na uhel uvnitř svého jinak nepoškozeného auta. Šlo pravděpodobně o obět' samovolného lidského vzplanutí.
USA, Los Angeles, Kalifornie. Další obětí samovolného vzplanutí se stala třiceletá Esther Dulinová, která shořela na popel. 6. května propálili její pozůstatky podlahu a spadly do pokoje o patro níže. Hořlavé předměty kolem ní nebyly poškozeny. 18.června téhož roku spatřilo několik svědků z Houstonu ve státě Texas podivného tvora podobajícího se muži s kožnatými křídly, který přistal na stromě.

1954

Italie, Boria Rouigo. 15.října přeletělo nízko nad farmou UFO vejčitého tvaru, z kterého šlehaly plameny. Plameny sežehly dobytek, zranily jednoho farmáře a zapálily budovy a stohy sena.

1955

USA, Cincinnati, Ohio. 22.července se z mraku podivného tvaru lila na skupinu zahrad krev. Zničila stromy a trávu, jednoho svědka popálila.
USA, Westchester County, New York. Manželé rybařící v noci 17.září u nádrže Titicus pozorovali po celou hodinu zářící kouli, která vystoupila z vody a pohybovala se způsobem, který naznačoval, že jde o nějaký druh inteligence.
Filipíny, souostroví Tokelau. 10.listopadu byl křižník Joyita, který vyplul na zábavní plavbu, nalezen několik kilometrů od pobřeží Fakofo bez lidí na palubě. 25 cestujících a posádku již nikdo nikdy nespatřil.

1956

USA, Dry Harbor, Aljaška. Na konci podzimu byla z moře vyplavena 30 metrů dlouhá zdechlina neznámého zvířete pokrytá červenohnědými chlupy.

1957

USA, stát New York. 22.června spatřili svědkové v Rye zářící předmět vejčitého tvaru, který sletěl do vody v průlivu mezi pevninou a Long Islandem. O několik minut později se opět vynořil a odletěl.
Sovětský svaz, Kavkaz. V červenci načrtl profesor V.K. Leontěv dvoumetrového neandrtálce, na kterého narazil u řeky Jermut. Toho léta a podzimu přišlo z této oblasti o setkání s pračlověkem více zpráv.
USA, blízko Riverside, Kalifornie. Když jel motorista Charlie Wetzel 8.listopadu přes řeku Santa Ana, napadl ho tvor, jenž měl kulatou hlavu, světelkující oči, dlouhé pařáty a šupinatou kůži.
Severní Irsko, hrabství Antrim. 28.prosince uviděl farmář několik létajících talířů, které letěly nízko nad jeho pozemkem. Jeden z nich přepůlil dvanáctimetrový strom ve výšce asi tři metry nad zemí.

1959

Polsko, Kolbrez. V březnu spatřili vojáci ze základny u pobřeží létající objekt ve tvaru trojúhelníku, který vylétl z moře a kroužil nad jejich kasárnami. Poté se jim ho střelbou podařilo zahnat.
Papua-Nová Guinea, Boianai. Počínaje 26.července pozorovali reverend W.B.Gill, představitel křest'anské mise a další papuánští svědkové po tři po sobě následujících noci několik létajících objektů a jejich posádky.

1961

Itálie, San Damiano. 29.září se umírající Rosa Quattrininová zázračně uzdravila ze smrtelné nemoci, když se jí zjevila Panna Marie. Šlo o první zjevení, které v přítomnosti uzdraveného uviděli i další lidé.

1962

Argentina, blízko Bajada Grande, Paraná. 28.července napadla studenta jedoucího na motocyklu bytost s kulatou hlavou, bílými vlasy a třema očima.
Brazílie, Rio de Janerio. 20.srpna se několik lidí stalo svědky toho, jak sedláka Rivalina Da Silva unesli mimozemšt'ané na palubu svého letadla. Po odstartování za sebou letadlo zanechalo na zemi stopy. Sedláka již nikdy nikdo nespatřil.

1963

USA, Porterville, Kalifornie. Sedmnáctiletá dívka, která plavala v bazénu, se náhle vynořila s vystrašeným výrazem ve tvaři, vykřikla a z nevysvětlitelných důvodů se před zraky svědků zhroutila mrtvá. Pitva příčinu smrti neobjasnila. Před pěti lety, přesně toho samého dne, zahynula za stejných okolností také její sestra. I v jejím případě zůstala příčina smrti neznámá.

1964

Anglie, Gateshead, Tyne - and - Wear. 2.června viděla skupinka dětí hrajících si na farmě tvory, které děti popsaly jako malé skřítky.

1965

USA, 24. června propukla vlna šílené aktivity mimozemšt'anů. Z desítky amerických států přišlo přes 10 000 zpráv.

1967

Brazílie, Farmář Inacio Da Souza zmizel. Když se opět objevil, vypravěl, že byl odvlečen na palubu mimozemské lodi a podroben lékařské prohlídce. Po tomto zásahu zvracel a měl i další příznaky nemoci z ozáření. O měsíc později zemřel na leukémii.
Irsko, jezero Sraheen' Loch, ostrov Achill. 1.května uviděli dva muži jezerní příšeru, která přecházela silnici. O týden později spatřil chlapec, který jel podél jezera na kole, velkého černého tvora, jenž vylézal přímo naproti němu z vody. Chlapec utekl.

1969

Kolumbie, Annolaima. 4.července přistoupilo jedenáct lidí k létajícímu objektu, který přistál na zemi. Jednomu z nich se ho podařilo dotknout. O dva dny později onemocněl a záhy zemřel - zřejmě na následky radioaktivního záření.
Vietnam, nedaleko Da Nong. Americká námořní hlídka uviděla v srpnu tvora, kterého popsala jako ptačí ženu s kožnatými křídly.

1970

Irsko, V únoru samovolně vzplála devětaosmdesátiletá Margareta Hoganová, která stála na autobusové zastávce poblíž svého bytu v ulici Prussia v Dublinu. Ohromení kolemjdoucí dosvědčili, s jakou rychlostí vzplála. Městský koroner Dr.P.Bofin připustil, že její případ potvrzuje existenci úkazu známého jako samovolné vzplanutí živých lidí.
Finsko, Imjarvi. 7.ledna spatřili dva lyžaři přistávat UFO. Uviděli také bytost asi 90 centimetrů vysokou, která k nim vyslala pulsující světlo. To je zasáhlo a srazilo k zemi. Oba měli ošklivé popáleniny a museli být odvezeni do nemocnice. Po dlouhou dobu se pak necítili dobře.

1971

Itálie, Mapopati. 3.ledna začal obraz Panny Marie krvácet z očí, srdce, rukou a nohou. Krev stékala po zdi pod obrazem a vytvářela kříže.

1972

Itálie. Tento rok došlo k mimořádnému výskytu plačících a krvácejících náboženských ikon, včetně plačící sochy blízko Assisi, plačící Panny Marie v oblasti Kalabrie, plačícího obrazu v Adria- Rovigo a obrazů svatých Marií, jež ronily krev ve městech Bergamo, Salerno, Florencie a San Vittorio.
USA, Defince, Ohio. 31.července napadl železničního dělníka 2,7 metru vysoký vlkodlak s velikými tesáky.

1973

USA, East Hartford, Connection. V březnu se zjistilo, že je panenka zemřelé dívky posedlá duchem. Působila v bytě různé kousky. 8.prosince téhož roku se vznítilo tělo Betty Satlowové z Washigtonu, která zemřela den předtím na otravu kysličníkem uhelnatým. Její pozůstatky byly odvezeny do laboratoře a podrobeny sérii testů. Na základě těchto testů mluvčí státního úřadu přiznal, že byla mrtvola vystavena síle, která leží mimo přírodní zákony.

1976

USA, Jižní Karolína. V oblasti močálů spatřili mnohokrát muže se zelenou kůží. Začalo se mu říkat ještěří muž z Jižní Karolíny. Patří mezi nejméně dalších šestnáct tvorů, které v močélech spatřilo několik svědků.

1977 -

Wales, Dyfed. V únoru vybuchla hlavní přistávací klapka u křídla létajícího talíře, který údajně přistál asi patnáct metrů od základní školy blízko vesnice Broadhaven. Po tomto prvním incidentu přicházely i další zprávy o létajících předmětech nad Dyfedem. Docházelo vždy také k výkyvu v elektromagnetickém poli a k pravidelnému přerušení dodávky elektrické energie.
USA, Chicago, Ilinois. Na konci léta spatřili svědkové několikrát ducha ženy, známého jako Vzkříšená Marie. Po jejím zjevení našli na plotě kolem hřbitova, kde byla pochována, otisky jejích rukou vytlačené do kovového zábradlí.

1978

Nepál, údolí Hinku. V listopadu zaslechli britští horolezci podivné výkřiky a poté nalezli ve výšce 5 kilometrů stopy, které zřejmě patřil yettimu. Mezitím vyfotografovala expedice vedená lordem Huntem na ledovci v Khumbu stopy yettiho, které měřili 35 centimetrů. O něco později téhož roku napadl yetti dívku, která pásla v obasti Pheriche stádo jaků a srazil jí k zemi. Zabil několik jaků z jejího stáda.
Nový Zéland, Jižní ostrov. Na severovýchodním pobřeží blízko letiště Wellington zaznamenaly radary přítomnost UFO. Po několik nocí hlásili piloti, že vidí neobvyklá světla . Tento úkaz nafilmovala 30. prosince televize a vysílala ho po celém světě.
Anglie, Risely, Cheshire. 16.prosince inženýr, který se vracel domů ze schůze, zjistil, že je jeho auto obaleno zářící hmotou nezmámeho původu. Krátce nato zemřel na rakovinu.

1979

Malajsie. 19.května spatřili školáci z Bukit Mertajamu údajně malé U.F.O. a mimiaturní bytosti. Podobný létající talířek přistál v Kampung Nagalitu 26. května. Talíř vrhal světlo na několik studentů, které dočasně oslepil.
V Lymutu, také v Malajsii, se po deset dní, počínaje 11. srpnem, setkalo několik svědků s třímetrovým chlupatým tvorem s červenýma očima, jenž jim vždy rychle zmizel před očima.
Indie, Behar. 12.července kroužilo nad školou ve městě Islampur UFO, které údajně strhlo z hlavní školní budovy velkou část střechy.

1980

Austrálie, blízko Rosedale, Victoria. Místní zemědělského dělníka probudil 30.září řvoucí dobytek. Nad vodní nádrží se vznášelo UFO. Následujícího rána dělník zjistil, že z ní zmizelo 45 000 litrů vody.

1983

USA, blízko Los Fresnos, Texas. 14.září tvrdil řidič sanitky, který pomáhal člověku po autonehodě, že viděl pterodaktyly kroužící nízko nad zemí. O několik měsíců později spatřilo několik lidí hrbatou mořskou příšeru. Podle nich měřila asi 30 metrů a plula u břehu Stinson Beach v Kalifornii. Podobnou příšeru spatřili surfaři o tři dny později na pobřeží Mesa.

1985

Irsko, Asdee, hrabství Kerry. Děti a dospělí spatřili 14.února, jak se sochy Ježíže a Marie pohybují. V červenci téhož roku se před očima mnoha svědků nadpřirozeným způsobem hýbala také socha Panny Marie v Ballinspittle ve hrabství Cork.

1986

Francie, St.Quentin, Aisne. V lednu byly hlášeny útoky hlomozícího ducha. Na stěnách, kobercích a na posteli se objevovaly kapičky krve.
Řecko, hory Asterussia, Kréta. Na záčatku léta spatřili lovci ohromného pterodaktyla létajícího nízko nad zemí.
Anglie, Swinton, předměstí Manchesteru. Na konci podzimu napadli dva muže, kteří čistili sklep v hostinci, kde údajně strašilo, neviditelní útočnící. Muži museli být hospitalizováni.

1987

Indie, severní Kašmír. 31.ledna uslyšeli dělníci na horské ovčí farmě křik o pomoc a nalezli chlapce, na kterého zaútočil yetti.

1988

Anglie, Wheatley Hill, Durham. Jedenasedmdesátiletá stařenka přežila samovolné lidské vzplanutí. Její manžel měl však ošklivé popáleniny, protože se vzplanutí snažil uhasit. V červenci spatřila v Cheadle v Cheshire skupinka nadšenců bojových umění, kteří trénovaly na pozemku Asney Hall, škaredé trpaslíčí postavičky, jež se skrývali v křoví. Několik členů klubu potom fyzicky napadla nějaká neviditelná síla.

1990

Čína, provincie Hunan. V dubnu se několikrát samovolně vznítil čtyřletý Tong Tangjiang. Z jeho kůže šlehaly drobounké modré plamínky.
USA, Los Angeles, Kalifornie. 29.května se na operačním stole vznítila šestadvacetiletá Angela Hernandezová, která podstoupila chirurgický zákrok ve zdravotním středisku v Los Angeles. Poté pacientka zemřela.

1991

Jordán, Zarka, blízko Ammanu. Kněz při svatém přijímání zjistil, že z chleba vytéká čerstvá krev. Vyzval věřící, aby se jí potřely a doufali v zázrak.
Anglie, Kent. 4.dubna uniklo tryskové osobní letadlo Alitalia MD-80 ve výšce 6,6 kilometru o vlásek tmavému UFO ve tvaru střely. Dne 15.července letadlo Boeing 737 společnosti Gatwick, téměř narazilo do jiného záhadného objektu. Došlo k tomu ve výšce 4,2 kilometru. V obou případech radar zachytil UFO.
Anglie, Leicester. Celý rok obtěžovali Boulterovu rodinu posedlí duchové. Zanechávali po sobě velké množství nažloutlého slizu, který většinou tryskal ze zdí. Látka byla podrobena k analýze na univerzitě v Nottinghamu. Zjistilo se, že jde o moč neznámeho zvířete.

1992

Japonsko, Kyushu. Řidič, který jel 4.ledna kolem jezera Ikeda, zachytil pomocí své přenosné kamery vodní příšeru dlouhou asi 4,5 metru s hrbem na zádech, které se říká Issie.
Švédsko, jezero Storsjon. Dělníci, kteří pracovali na stavbě mostu a skupina třinácti studentů spatřili na ostrově Froson velkého mořského plaza.
Mongolsko, blízko hranic s Čínou. 12.června narazili horolezci vedení zkušeným Angličanem Julianem Freemanem - Atwoodem na tvory s dlouhými chlupy, kteří měli lidskou podobu. Domorodci jim říkají almas. Dalšího rána byly nalezeny jejich čerstvé stopy.

1993

Irsko, Na podzim přicházelo z celého severního Irska mnoho zpráv o soškách, které se údajně hýbaly v hrobech světců.

 
Pramen: PSICAN Canada

 
 
 

Diskusná téma: Almanach paranormálních jevů 20.století

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok