15. ročník konference SFINGA Houska 25.-26.5.2013

16.05.2013 04:38
Věnováno památce Ivana Mackerleho (1942 – 2013)
                                   
- setkání zájemců o nevyjasněné záhady všeho druhu a průzkumy historického podzemí pořádá FFC – Fantastic facts club

Program: Přednášky budou 25.5., lze přespat ve vlastním spacáku na hradě a 26.5. je volný program, lze navštívit zajímavá místa v okolí, pokračovat v diskusích.
25.5.2013 - Přednášky od 9:30 do cca 18:00 hod (v abecedním pořadí):

Mackerle Daniel, Hrdina Jan, Purkrt Josef: Ivan – badatel, kamarád, člověk
Lahoda Ladislav – CMA: Podzemí 2013 – Opevnění Švýcarska a Tunely do minulosti
Malá Eva: Zlaté doly a jiná zajímavá místa kolem Jílového u Prahy (bude doplněno krátkými filmy)
Novák Jan A.: Co byla a co nebyla tunguzská exploze - hrozby z neznáma
Vrbenská Františka: Historické rébusy
Zacha Kučera Milan – KPUFO: Svatá Starosta, podivná světice ?

Pro zájemce měření energetických zón pod vedením zkušeného praktika Konráda Brotze – bude upřesněno. Pořadí a případná změna či doplnění přednášek bude upřesněno. Přijímáme nabídky na další krátké přednášky o podzemí a o dosud nevyjasněných záhadách od kohokoli z účastníků. Přednáška o jednom problému by neměla přesáhnout 10 minut. K dispozici bude počítač s dataprojektorem, Program je ale dost nabitý, takže se prosím přihlaste předem, jinak nelze zaručit, že se na Vás dostane.

Přihlášení : Zájemci se musí přihlásit předem, jedná se o akci pro předem přihlášené! Do přihlášek uveďte jméno a příjmení, chcete-li přespat uveďte adresu a kontaktní mobil! Při prezentaci obdrží každý účastník visačku se svým jménem. Účast Vám bude potvrzena, pokud nedojde potvrzení do týdne, kontaktujte nás. Pořadatelé si vyhrazují právo výběru účastníků.
Kontakt a přihlášky: email: purlab@iol.cz , info@ffc.cz
Účast na vlastní nebezpečí, dodržujte pokyny organizátorů! Děti pouze v doprovodu rodičů!!! Ti kdo nebudou dodržovat pokyny organizátorů budou z akce vyloučeni.
Sraz a registrace účastníků: na nádvoří hradu Houska v sobotu 25.5. od 8.30 do 9.15 hod – dostavte se prosím včas!!
Účastnický poplatek (hrad je soukromý majetek) splatný při registraci: 500 Kč na osobu, členové FFC, CMA a děti 10 - 15 let, 400 Kč na osobu, přednášející, organizátoři, pozvaní hosté a děti do 10 let zdarma. V ceně je poukázka na nápoj a klobásu v hradním kiosku, je to nutné z provozních důvodů, aby se při běžném provozu hradu stihli v poledne všichni obsloužit.
Doprava: Je výhodný příjezd vlastními auty, účastníci mohou parkovat před hradem, uveďte, že se zúčastňujete akce a při registraci dostanete povolenku.
Pokud byste někdo jel vlakem (stanice Okna) dejte prosím vědět, pokusili bychom se zařídit odvoz. Nejrychlejší příjezd od Prahy: po dálnici do Mladé Boleslavi, odtud po silnici č.38 k obci OBORA, zde doleva do obce OKNA a dále po silnici č. 273 do obce LUKA a odtud podle šipek k hradu Houska přes obec KRUH do obce HOUSKA.
Vybavení: Všem doporučujeme turistické oblečení a svítilnu. Na přespání samozřejmě spacák a podložku (spí se kdekoli na hradě vyjma kaple, podlahy jsou parketové). Dále prosíme účastníky, kteří mají pohodlné campingové křesílko nebo rybářskou stoličku, aby si je tradičně vzali sebou.

Večer, po odchodu turistů z hradu, je čas na diskuse a posezení a případnou komentovanou prohlídku prostor a okolí Housky, můžete se na vlastní oči přesvědčit co je fakt a co výmysl.
Po celou dobu je k dispozici kiosek s občerstvením, silnými limonádami typu medovina apod.
Nevylučují se další překvapení, pokud nastane nějaká podstatná změna, budete včas informováni. Těšíme se na setkání s Vámi v uvedeném termínu.
 

Diskusná téma: 15. ročník konference SFINGA Houska 25.-26.5.2013

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok